Український енергоринок може повернутися у ситуацію 90-х років через борги - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Український енергоринок може повернутися у ситуацію 90-х років через борги - експерт

Світ
341
“Заборгованість за електроенергію водоканалів і шахт, а також зростаючі борги населення перекладаються на виробників цієї енергії. Якщо ситуація буде і далі розвиватися таким чином, то ми потихеньку скотимося до кризової ситуації 90-х років, коли генеруючі компанії не мали грошей навіть для закупівлі палива. Рівень платежів в той час становив близько 70%, з них тільки 20% – гроші, а решта – векселі, бартер і т. д. Тоді мало не впала генерація, тому що використовувалися хитрі вексельні схеми. Якщо будуть наростати неплатежі і збільшуватися заборгованості, то гіпотетично ми можемо повернутися до тієї ситуації, яку я описав”, – прокоментував наростаючу кризу неплатежів на енергоринку керівник енергетичних програм Центру “Борисфен Інтел” Сергій Дяченко.
Як повідомлялося, показник оплати за електроенергію в Україні в травні є найгіршим за останні роки. За чотири місяці недоотримано близько 1,3 млрд грн на оплату електроенергії, відпущеної енергопостачальним компаніям. Середній рівень поточної оплати виробникам електроенергії становить лише 21,3%.
Дяченко також зазначив, що низькі тарифи на електроенергію не дозволяють модернізувати генеруючі потужності. “У нас кількість обладнання, яке перейшло межу фізичного зносу, перевалила за 80%. Це 200 тис. годин напрацювання – світова цифра, при якій обладнання вже не можна експлуатувати. Природно ставиться питання про підвищення тарифів”, – підсумував керівник енергетичних програм Центру “Борисфен Інтел”.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас