Експорт лісоматеріалів з України може потрапити під 10-річний мораторій — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експорт лісоматеріалів з України може потрапити під 10-річний мораторій

Казна та Політика
1367
Депутат Верховної Ради Олег Ляшко (позафракційний) пропонує парламенту ввести мораторій на 10 років на експорт лісо- та пиломатеріалів. Про це йдеться в законопроекті №2032А, зареєстрованому в Раді 16 травня.
При цьому, відповідно до законопроекту, дозволяється експорт винятково готової продукції з лісоматеріалів, у тому числі у вигляді меблів.
Документ також передбачає введення заборони терміном на 10 років суцільних рубок лісу головного користування, а також у лісах першої групи захисності, зокрема у водоохоронних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих лісах, а також у лісах природно-заповідного фонду.
Разом з тим вибіркові, поступові і комбіновані рубки, наприклад, з догляду за лісом, згідно з проектом закону, повинні проводитися тільки для постачання споживачам в Україні.
У разі схвалення відповідний закон набере чинності з дня, наступного після дня його опублікування.
Як повідомлялося, в 2012 році прем’єр-міністр Микола Азаров зажадав від губернаторів активніше припиняти незаконну вирубку лісів.
Раніше депутати Ради неодноразово пропонували посилити відповідальність за незаконну вирубку лісу, але зареєстровані ними відповідні законопроекти так і не були схвалені.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас