На найбільші будівництва Києва масово набирають азіатів - вони погоджуються на меншу ЗП — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На найбільші будівництва Києва масово набирають азіатів - вони погоджуються на меншу ЗП

Нерухомість
2405
Будівництво в Києві пожвавилося після тривалої кризи – багато заморожених раніше будмайданчиків знову запущені, кількість реклами новобудов збільшилася в рази. ЗМІ з’ясували особливості роботи на спорудженні столичної нерухомості.
На спорудженні нового корпусу лікарні Охматдит – серйозний режим, а робітників обшукують з металодетектором.
На цьому будівництві різноробочий без кваліфікації в середньому заробляє близько 20 грн на годину, таким чином на місяць отримуючи близько 4 тис. грн. Голова департаменту будівництва та житлового забезпечення КМДА Сергій Данилович відзначає, що засобами стеження було обладнано не тільки це будівництво, а й інші.
“Це особиста справа господаря – встановлювати таке обладнання чи ні. Може, будівельники цеглини у штанях носять або мідний дріт. Я 30 років на будівництві пропрацював. У мене був один будівельник, який щодня по цеглі виносив, міг вже будинок побудувати”, – поскаржився він.
На спорудженні нового комплексу Sky Towers, який буде найвищою у країні 47-поверховою будівлею бізнес-центру, зайняті здебільшого узбеки. Будівельники-українці відзначають, що азіати отримують, як усі, а приймають їх, так як вони дисципліновані.
Заслужений будівельник України Василь Рахмайлов зазначає, що вибір забудовників припав на азіатів через їх малі претензії. “Наскільки я знаю, вони погоджуються на меншу зарплату, від якої відмовляються українці. При цьому працюють вони добре. Наймають їх на великі будівельні об’єкти, там важлива дисципліна, а ці робітники якраз дисципліновані”, – зазначив він.
У Держприкордонслужбі України виданню розповіли, що в країну справді останнім часом в’їжджає все більше громадян пострадянських країн Азії. І на першому місці – Узбекистан, з якого в минулому році в Україну прибуло 190 тис. узбеків, що на 43 тис. більше, ніж у 2011 році.
На основі розмов з будівельниками видання з’ясувало, що досвідчений муляр отримує близько 10 тис. грн, фасадчик – 8 тис., маляр – 7,2 тис., арматурник – близько 7 тис., тоді як виконроби і кранівники заробляють близько шести тисяч.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас