У США сировинний трейдер подав до суду на три нафтові компанії за маніпулювання цінами на нафту — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У США сировинний трейдер подав до суду на три нафтові компанії за маніпулювання цінами на нафту

Енергетика
332
Сировинний трейдер з Чикаго подав до суду на три великі нафтові компанії, звинувачуючи їх у маніпулюванні цінами на нафту, незабаром після початку розслідування стосовно цих компаній у Європі.
Фірма Prime International Trading Ltd, що займається торгівлею нафтою та іншими видами сировини, подала позов проти BP Plc, Royal Dutch Shell Plc і Statoil з вимогою відшкодування збитки. Трейдер звинуватив компанії у наданні неправдивої інформації про торги еталонним сортом North Sea Brent, що служить базою для формування цін на 70% нафти, що продається в світі.
Єврокомісія веде стосовно цих компаній розслідування за підозрою в наданні неправдивих цін провідному ціновому агентству Platts.
Жодна з компаній не відповіла на прохання прокоментувати позов.
“Якщо буде встановлено, що нафтові компанії здійснювали неправомірні дії, колективний позов майже напевно призведе до суттєвого підвищення вартості врегулювання позову”, – сказав викладач фінансів університету Х’юстона і фахівець з сировинного ринку Крейг Пірронг.
Prime планує подати позов ще проти 50 компаній, які він не назвав, але які могли також брати участь у маніпулюванні цінами.
Раніше на цьому тижні сенатор Рон Вайден, який очолює комітет Сенату з енергетики, попросив міністерство юстиції розслідувати, чи спричинило ймовірне маніпулювання цінами підвищення вартості палива для американських споживачів.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас