Росія визнала некоректність висловлювань російського генконсула в Криму — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Росія визнала некоректність висловлювань російського генконсула в Криму

971
Міністерство закордонних справ РФ визнало некоректними висловлювання російського генконсула в Сімферополі Володимира Андрєєва про співпрацю кримських татар з нацистами в роки Великої Вітчизняної війни.
Російське МЗС зазначає, що розуміє різку реакцію, яку викликали слова Андрєєва у кримських татар, що влаштували навпроти консульства акцію протесту. На думку дипломатичного відомства, генконсул не врахував болючість цієї теми і не зумів висвітлити її достатньо виважено.
МЗС зазначає, що кримські татари поряд з іншими народами боролися з нацизмом. У той же час, вважають у відомстві, окремим людям не завжди вдавалося «зберігати особисту мужність» і «приймати правильні рішення».
Андрєєв 21 травня заявив в інтерв’ю телеканалу ATR, що не рекомендував російським льотчикам йти на прем’єру фільму «Хайтарма», присвяченого депортації кримських татар. Він пояснив, що вважає цей фільм таким, що викривляє правду про Велику Вітчизняну війну. На думку Андрєєва, у фільмі не була розкрита тема співпраці кримських татар з нацистами, яку він назвав зрадою. Генконсул додав, що ці слова можна вважати його офіційною позицією щодо кримських татар.
Слова Андрєєва викликали в Україні різку реакцію. Зокрема, кримські татари влаштували перед російським консульством у Сімферополі акцію протесту, погрожуючи закидати російського дипломата яйцями, а заступник голови неофіційного кримсько-татарського парламенту зажадав вислати генконсула з країни. Крім того, стурбованість цими висловлюваннями висловило і українське МЗС, яке закликало російську сторону оцінити ступінь коректності висловлювань Андрєєва.
Депортація кримських татар до Середньої Азії почалася в 1944 році. Приводом для неї радянська влада назвала випадки їх співпраці з нацистськими окупантами. Всього депортації піддалися близько 180 тисяч осіб.
За матеріалами:
Інтерфакс
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас