Банки Іспанії зобов'язали збільшити резерви на 10 млрд євро — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банки Іспанії зобов'язали збільшити резерви на 10 млрд євро

Кредит&Депозит
220
Банки Іспанії повинні додатково направити на створення резервів до 10 млрд євро для покриття кредитів, які позичальники навряд чи зможуть виплатити.
Згідно з оцінками ЦБ Іспанії, банки країни рефінансували кредити більш ніж на 200 млрд євро до закінчення їх терміну. Часто такі дії були пов’язані з тим, що корпоративні позичальники просто не могли погашати свої зобов’язання вчасно і в повному обсязі. 10 млрд євро – це перша офіційна оцінка можливого впливу нового підходу Центрального банку до таких рефінансованих кредитів, повідомляє The Financial Times.
Банк Іспанії вважає, що ризики при такій практиці не покриваються повністю, тому всі банки, які використовують рефінансування таких кредитів, повинні застосовувати до них жорсткіші стандарти. Завершити процес планується до кінця вересня.
Представник ЦБ відзначив, що зміна вимог вплине на результати банків, але поки невідомо наскільки. За його словами, регулятор оцінює вплив на рівні 5-10 млрд євро в рамках всієї системи.
Аналітики очікують, що посилення вимог призведе до падіння прибутку банків, який і так знаходиться під сильним тиском через зростання безробіття і падіння доходів компаній.
Також експерти відзначають, що фінансові установи, що орієнтуються винятково на внутрішній ринок, змушені будуть продавати активи або просити допомоги в уряду.
На думку чиновників у ЦБ, іспанські банки “можуть впоратися з цим”.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас