Нобелівський лауреат: Євросоюз - це будинок, який горить, не лізьте в нього! — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нобелівський лауреат: Євросоюз - це будинок, який горить, не лізьте в нього!

Світ
5616
Нобелівський лауреат з економіки Едмунд Фелпс вважає, що влада держав, які мають намір вступити в ЄС, не розуміє усіх ризиків, які пов’язані з вливанням в цей економічний блок.
Так, останнім часом все більше держав задаються питанням про раціональність входження в ЄС і приєднання до зони євро. На цьому тижні уряд Ісландії повідомив, що заморожує перемовини про входження до ЄС до проведення загальнонаціонального референдуму з цієї теми.
“Ми продовжуємо спостерігати за розвитком європейського експерименту. На мій погляд, поки що важко сказати, чи буде він у результаті успішним. Ніхто не може гарантувати, що він не провалиться. Криза оголила величезні діри в структурі єврозони. Практично всі країни в тій чи іншій мірі піддаються втечі капіталу і відтокам валютних коштів. Ми спостерігаємо “втечу” банківських депозитів з одних країн єврозони в інші”, – вважає Фелпс, професор Колумбійського університету.
В інтерв’ю телеканалу Bloomberg вчений, який отримав в 2006 р. нобелівську премію з економіки за свої праці щодо взаємозв’язків інфляційних очікувань і безробіття, підкреслив, що не впевнений в успішному майбутньому євро і ЄС в цілому.
Влада Великобританії також все більше намагається віддалитися від проблем альянсу.
Крім того, Данія, яка є одним з найстаріших членів Євросоюзу, відмовилася від входження в єврозону ще в 1992 році, до утворення валютного союзу, і більшість датчан, за низкою опитувань, все ще не прагнуть відмовлятися від крони на користь євро.
“Мені важко повірити, що в поточній ситуації є країни, які хочуть просто зараз приєднатися до Євросоюзу і вступити в єврозону. Це все одно, що сказати: “Подивіться, який гарний будинок. Ну так, зараз він горить. Але ми все одно повинні купити його!” – іронізує Фелпс.
Раніше повідомлялося, що розшарування єврозони на благополучну північ і кризовий південь породило недовіру серед партнерів по валютному союзу.
За матеріалами:
Вести.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас