Visa і Mastercard назбирали невдоволених — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Visa і Mastercard назбирали невдоволених

Світ
1833
Американські роздрібні мережі знову вимагають від Visa і Mastercard зниження комісій за транзакції при купівлі товарів. Справа вже дійшла до суду. І це не перший позов: торік сторони залагодили конфлікт у досудовому порядку, Visa, Mastercard і низка банків виплатили рітейлерам більше $7 млрд.
Найбільші американські рітейлери, включаючи Macy’s Inc і Target Corp, знову подали позов проти платіжних систем Visa і Mastercard.
Торік платіжні системи вже виплатили понад $7 млрд компенсації за змову при встановленні тарифів за обслуговування кредитних карток.
Але оператори продовжують завищувати збір з транзакцій, стверджується в позові.
Рітейлери вимагають збільшити компенсацію, виплачену роком раніше, а також знизити розмір комісії за транзакції, пише агентство Reuters.
Справу розглядатиме окружний суд Манхеттена. Серед позивачів також виступають JC Penney, Kohl’s Corp і TJX Cos. Найбільша американська мережа Wal-Mart до складу незадоволених рітейлерів не входить, але керівництво компанії не відкидає можливість подачі окремого позову.
Представники Visa і Mastercard відмовилися від коментарів.
Боротьба за зниження комісій почалася в 2005 році. Тоді рітейлери Kroger Co, Safeway Inc. і Walgreen, а також Національна асоціація цілодобових магазинів, Національне співтовариство фармацевтичної асоціації, Національна кооперативна асоціація бакалійних магазинів і Національна асоціація аптек подали до суду на Visa, Mastercard і банки-емітенти до окружного суду Нью-Йорка. Заявники звинуватили відповідачів у завищенні розміру комісії, яка стягується за використання кредитних і дебетових карток при оплаті товарів і послуг.
Суд повинен був розглянути спір у вересні 2012 року, але сторони вирішили залагодити конфлікт у досудовому порядку.
Visa і Mastercard погодилися виплатити рітейлерам $7,2 млрд, що стало найбільшою в історії США компенсацією за картельну змову, виплаченою в досудовому порядку.
Найбільшу суму заплатила Visa – $4,4 млрд. Mastercard перерахувала $790 млн. Ще $810 млн рітейлерам заплатили банки-емітенти карток (JP Morgan Chase, Bank of America, Citigroup, Wells Fargo та інші). Крім того, в рамках угоди платіжні системи зобов’язалися на вісім місяців зменшити розмір комісії до 0,1%, що дозволило б торговельним мережам заощадити $1,25 млрд. Раніше рітейлери повинні були виплачувати 2% з кожної покупки.
А з 2013 року торговельні організації зможуть компенсувати ці витрати за рахунок покупців, які розплачуються картками. Таким чином магазини хочуть стимулювати клієнтів використовувати при оплаті товарів і послуг готівку або картки, випущені самими рітейлерами.
Незважаючи на великий розмір компенсації, багато роздрібних мереж продовжували критикувати рішення суду, стверджуючи, що сума виплат недостатня для покриття збитків. «Йдеться про доходи мільярди доларів», – зазначав раніше президент Американської асоціації юристів (ABA) Френк Кітінг.
За даними Національної федерації роздрібної торгівлі США, щороку торговельні організації відраховують за транзакції за картками близько $30 млрд. Отримані кошти розподіляються між банками-емітентами та операторами електронних платежів.
Катерина Ткаченко
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас