У Парижі другий день допитують голову МВФ, підозрювану у перевищенні посадових повноважень — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Парижі другий день допитують голову МВФ, підозрювану у перевищенні посадових повноважень

Кримінал
1072
Паризькі слідчі у четвер, 23 травня, майже цілий день допитували голову МВФ Крістін Лагард, підозрювану в перевищенні посадових повноважень, коли вона обіймала посаду голови Міністерства економіки Франції, допит продовжиться і в п’ятницю.
Справа Лагард пов’язана з продажем близьким до екс-президента Саркозі бізнесменом і політиком Бернаром Тапі компанії Adidas в 1993 році. Для укладення угоди був створений консорціум, яким керував банк Credit Lyonnais, що належав державі. По завершенні угоди Тапі звинуватив банк у махінаціях і зажадав відшкодування збитку.
У 2007 році Лагард, очолюючи Міністерство економіки, розпорядилася передати справу Тапі в арбітраж, щоб прискорити розгляд питання. У липні 2008 року арбітражний суд зобов’язав одну з державних фінансових структур виплатити Тапі близько 400 млн євро.
Як повідомлялося, в серпні 2011 року суд ухвалив почати розслідування ролі Лагард у справі Тапі. Постанова суду була видана через трохи більше місяця після того, як Лагард була обрана на посаду виконавчого директора МВФ, на якій вона змінила Домініка Стросс-Кана, що пішов у відставку через сексуальний скандал. Проти Лагард не було порушено кримінальну справу, і експерти вже тоді відзначали, що розслідування може розтягнутися на роки. У березні 2013 року в паризькій квартирі Лагард був проведений обшук.
За матеріалами:
Газета.Ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас