Автопарк "швидких" буде оновлений протягом 3-5 років - Богатирьова — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Автопарк "швидких" буде оновлений протягом 3-5 років - Богатирьова

Казна та Політика
178
У найближчі 3-5 років в Україні планують оновити автопарк бригад екстреної медичної допомоги, заявляє міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова.
“Питання забезпечення бригад швидкої допомоги автотранспортом однаково гостре для всіх регіонів країни, оскільки автомобільний парк “швидкої” не оновлювався десятиліттями. І тільки в останні роки на цю проблему звернули увагу і почали вирішувати. У нас є план, згідно з яким передбачено оновлення автопарку “швидкої допомоги” протягом 3-5 років”, – заявила міністр, спілкуючись з журналістами під час урочистого відкриття п’ятого Українського чемпіонату бригад екстреної медичної допомоги.
За її словами, всього в Україні працює 5,5 тис. автомобілів екстреної медичної допомоги, але більша частина з них потребує заміни через закінчення терміну експлуатації.
Як повідомляє прес-служба МОЗ, Р.Богатирьова нагадала, що в рамках забезпечення автотранспортом служби екстреної медичної допомоги в 2013 році за рахунок держбюджету МОЗ планує придбати 1000 нових автомобілів для регіонів, однак також машини будуть купуватися і за рахунок місцевих бюджетів.
Відповідаючи на запитання, чи виконується в Україні норма “один автомобіль швидкої на 10 тис. осіб”, Р.Богатирьова зазначила: “Ця норма сьогодні є, вона діє, а наше завдання – забезпечити швидку сучасним транспортом, відповідно до затверджених стандартів”. Міністр уточнила, що в Україні діє національний стандарт на автомобілі швидкої медичної допомоги, адаптований до європейських вимог. “Сьогодні вже неможливо купити “порожній” автомобіль швидкої медичної допомоги, в якому є тільки ноші. Національним стандартом, окрім іншого, визначена комплектація санітарного автомобіля, яка включає медичну апаратуру життєзабезпечення людини і необхідний набір медикаментів”, – сказала вона.
Р.Богатирьова також зазначила, що в даний час розроблена програма з перекваліфікації медперсоналу, який буде задіяний в роботі бригад швидкої допомоги.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас