У Росії заборонили соціальну мережу «ВКонтакте»


У Росії заборонили соціальну мережу «ВКонтакте»

Домен соціальної мережі «ВКонтакте» внесений до реєстру заборонених сайтів. На спеціальному сайті повідомляється, що домен vk.com опинився в реєстрі відповідно до рішення Роскомнадзора від 24 травня. Користувачі з кількох регіонів, у тому числі з Санкт-Петербурга і Волгоградської області, повідомили, що ресурс недоступний.

Забайкальський провайдер «Байкал-ТТК» на своїй сторінці «ВКонтакте» повідомив, що соціальна мережа перестане відкриватися у всіх абонентів. «Це дуже сумно», – йдеться в повідомленні.

Як повідомив «Ленте.ру» офіційний представник Роскомнадзора Володимир Піков, фахівці відомства поки з’ясовують причини потрапляння домену «ВКонтакте» до реєстру. За його словами, «ситуація незрозуміла». У прес-службі соцмережі від коментарів відмовилися.

Зазвичай за рішенням Роскомнадзора до реєстру потрапляють сайти, на яких розміщена дитяча порнографія. Як повідомляється на сайті «Антизапрет.инфо», причиною для внесення «ВКонтакте» послужила фотографія з групи «Дитяча мода», на якій зображена оголена дівчинка в душі. Номери підстав блокування для адреси цієї фотографії та домену vk.com збігаються.

Раніше на групи, в яких розміщуються фотографії дітей, звертав увагу уповноважений з прав дитини в РФ Павло Астахов. Наприкінці березня адміністрація «ВКонтакте» заблокувала спільноту «дитячої моди».

Відповідно до закону, влада може внести до реєстру сайти, на яких розміщена дитяча порнографія, а також матеріали, що пропагують суїцид і вживання наркотиків. У двох останніх випадках рішення залишається за Роспотребнадзором і ФСКН відповідно. Якщо ресурс внесений до реєстру, провайдери повинні заблокувати доступ до нього.

Великі ресурси, в тому числі соціальна мережа «Однокласники» і Google, вже потрапляли до реєстру заборонених сайтів. Роскомнадзор списував це на технічні помилки.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua