П'ятий день заворушень у Стокгольмі: підпалені дві школи і поліцейський відділок — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

П'ятий день заворушень у Стокгольмі: підпалені дві школи і поліцейський відділок

Кримінал
1316
Погромники, що діють у східних і південних передмістях шведської столиці, протягом п’ятого поспіль дня заворушень влаштували підпали в двох школах, поліцейському відділку, а також спалили не менше дев’яти автомобілів, передає в п’ятницю агентство Франс Прес з посиланням на протипожежну службу міста.
За інформацією пожежної охорони, підпал першої школи стався в районі Тенста (Tensta), але був дуже швидко ліквідований. Після цього невідомі підпалили школу підготовки медсестер в районі Чиста (Kista). Про збиток, завданий спорудам, поки не повідомляється. Крім цього, незначний збиток від вогню отримав відділок поліції в районі Ельвшо (Aelvsjoe).
Поліція заарештувала вісім найбільш активних учасників заворушень. Інформації про постраждалих не надходило.
Заворушення почалися в неділю ввечері. Близько 60 молодих людей підпалювали машини, кидали каміння в поліцейських. У ніч на вівторок у заворушеннях в західному мікрорайоні Хюсбю брали участь вже близько 100 осіб. За повідомленнями ЗМІ, приводом для виступів молоді став інцидент тижневої давності, коли поліція застрелила озброєного мачете 69-річного чоловіка. Учасники акцій звинувачують поліцейських у надмірній жорстокості і вимагають незалежного розслідування загибелі чоловіка.
З 12 тисяч мешканців району Хюсбю 80% становлять мігранти, всього мігранти становлять близько 15% населення Швеції.
За повідомленнями газети “Свенська дагбладет”, один з поліцейських, в якого кидали каміння, звернувся до призвідників заворушень через свою сторінку в Facebook. Він, зокрема, написав: “Я на місці, якщо твоєму татові потрібна допомога, коли він зіткнувся з автомобілем, я допомагаю твоїй сестрі, коли починається пожежа на кухні, я приїжджаю, коли ти йдеш по льоду в сонячний березневий день. Навіщо ти так робиш по відношенню до мене?”. Цей текст в соціальній мережі читали і рекомендували іншим близько 12 тисяч разів.
За матеріалами:
РІА Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас