Amazon будує для співробітників біо-купол — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Amazon будує для співробітників біо-купол

Нерухомість
852
Amazon готує плани з будівництва незвичайної будівлі штаб-квартири компанії в Сіетлі. Комплекс офісних приміщень буде складатися з хмарочоса і трьох суміщених між собою сфер, що являтимуть собою біо-купол.
Згідно з анонсованими планами, три скляні сфери різного діаметру, що «проникатимуть» один в одного, займатимуть площу приблизно в 6000 кв.м. Усередині компанія планує розмістити безліч рослин і дерев, в тіні яких зможуть відпочивати співробітники. За словами Amazon, компанія хоче, щоб робоча обстановка більше нагадувала паркову зону, ніж офісні приміщення.
Форма офісного комплексу, як уже було сказано, більше буде схожою на планетарій, а от вміст – дерева й рослини – будуть ретельно підбиратися флористами з метою створити всередині унікальний мікроклімат.
Споруди будуть надавати співробітникам різні робочі простори для ділових зустрічей, обідів, відпочинку. В проект планується закінчити за шість років. Розташовуватися споруди будуть недалеко від нинішньої штаб-квартири в Сіетлі.
Amazon будує для співробітників біо-купол
Amazon будує для співробітників біо-купол
Нагадаємо, Apple планує звести Campus 2, який схожий на “космічний корабель, що приземлився в Купертіно”. Так описував Campus 2 колишній глава Apple Стів Джобс на презентації проекту влітку 2011 р.
Загальна площа нового кампуса складе трохи більше 70 гектарів. Сама будівля Campus 2 з футуристичним круговим дизайном буде невисокою – лише 4 поверхи. При цьому “космічний корабель” має стати одним з найбільших в світі за площею.
Площа робочих приміщень буде перевищувати 260 тис. квадратних метрів. Місткість будівлі – понад 14 тис. осіб. За планами Apple, на території кампуса буде побудована своя електростанція, щоб зробити Campus 2 енергонезалежним від міської мережі.
NVIDIA обрала компанію Gensler і архітектора Хао Ко. Їхній проект у формі двох дещо аморфних трикутників (на честь полігону – елементу побудови 3D-графіки) зі скляними дахами вражає не менше, ніж ідея Apple.
Нова штаб-квартира зможе похвалитися великими просторими поверхами і вміщатиме буквально все необхідне для ефективної спільної роботи фахівців з різних галузей. Будівництво нової штаб-квартири буде здійснюватися в 2 етапи: будівництво фундаменту першої будівлі планується на червень цього року, а завершення його будівництва попередньо призначене на липень 2015 року. Що стосується другої будівлі, що входитиме до складу комплексу, то терміни її будівництва поки уточнюються.
Проект Google під назвою Bay View також являє собою комплекс офісних будівель, з’єднаних між собою містками. Кожне з приміщень нагадує бумеранг. Комплекс, загальною площею понад 100 000 квадратних метрів, спроектований так, щоб кожен співробітник знаходився від іншого не більше ніж у двох з половиною хвилинах ходьби. Зроблено це для того, щоб співробітники частіше «стикалися» один з одним протягом робочого дня.
Також на деяких дахах можна помітити зелені зони з басейнами. За словами Google, серед співробітників було проведено опитування і в новому кампусі будуть враховані багато побажань працівників.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас