Україна повернулась у 1993 рік, величезні борги за електрику, на пенсію підемо у 64 роки - підсумки четверга — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Україна повернулась у 1993 рік, величезні борги за електрику, на пенсію підемо у 64 роки - підсумки четверга

3064
Україна вже в 1993 році, кажуть шведи
Консолідація влади і державної власності в руках правлячої сім’ї в Україні відбувається значно швидше, ніж у Росії. Таку думку висловив шведський економіст Андерс Аслунд. “Якщо ми порівняємо нинішню ситуацію в Україні з ситуацією в путінській Росії, то побачимо, що консолідація влади і державної власності в руках правлячої сім’ї у вашій країні відбувається значно швидше… Колишня олігархічна модель економіки поступово зникає. Капіталізм в інтересах однієї сім’ї нагадує те, що Карл Маркс колись назвав східним деспотизмом, однак влада Януковича обмежена у своїх можливостях, це відверто ретроградна система з сильним руйнуванням верховенства права та прав приватної власності. Інституційно Україна сьогодні, як мені здається, скотилася у 1993 рік”, – зазначив експерт. Ось чим хороші шведські експерти – так це своїм тверезим економічним поглядом на події за межами їх країни. І не посперечаєшся ж з експертом, правда?
Величезні борги за електрику
Неплатежі за електроенергію в Україні досягли максимального значення за всю історію незалежності країни – більше 400 млн дол. При цьому основна частина боргу за електрику припадає на водоканали. Через критичну заборгованість водоканалів за електроенергію перед енергопостачальними компаніями останні недоплатили в оптовий ринок тільки за квітень 250 млн дол. До 15 травня повинні були надійти кошти від обленерго в оплату електроенергії за квітень. Недоотримано 2 млрд грн (250 млн дол). З урахуванням боргу за березень загальний дефіцит коштів в енергоринку досяг 3,3 млрд грн.
Ноу-хау від влади – дозвіл на аутсорс
Мінсоцполітики пропонує видавати дозволи на залучення працівників на підставі “аутсорсингу”. Такі дозволи видаватиме Державна служба зайнятості. “Сьогодні застосування нетипових форм зайнятості, в тому числі і аутсорсингу, перетворилося на інструмент, який часто застосовують для зменшення податкових зобов’язань та страхових внесків, а також – витрат на персонал. При цьому страждають, перш за все, наймані працівники. Вони не мають постійного місця зайнятості, втрачають право на певні винагороди та соціальні виплати, а також право на пільгову пенсію при роботі на шкідливих і небезпечних об’єктах, – сказав заступник директора департаменту праці та зайнятості Мінсоцполітики Олег Прутенко. Ось воно що – турбота, турбота і ще раз турбота про маленького українця рухає нашим Кабміном.
На пенсію – в 64 роки. А потім – в 68
Національний інститут стратегічних досліджень при Президентові України оприлюднив дуже цікаву аналітичну доповідь “Пенсійний вік: іноземний досвід і вітчизняні реалії”. У документі зазначається, що в майбутньому українців чекає чергове підвищення пенсійного віку. “Враховуючи, що процедура підвищення пенсійного віку для жінок внаслідок реформи 2011 р. закінчиться в 2016 році, однією з можливих модельних апроксимацій може бути така: у 2025 році пенсійний вік збільшується до 64 років, а в 2035 – до 68 років для обох статей”, – йдеться в документі. Я просто нагадаю про всяк випадок – середня очікувана тривалість життя в Україні становить близько 69 років… Тобто, працювати українці будуть до своєї кончини. А що, експерти порахували, що це вигідно – пенсії їм платити доведеться рік-два від сили.
Як стати мільярдером в Україні у 27 років
Свіжоспечений президент харківського Металіста Сергій Курченко, який за пару місяців встиг наробити шуму своїми мільярдними проектами, в інтерв’ю заявив про те, що оточення Віктора Януковича не вплинуло на розвиток його бізнес-імперії. Зокрема, видання Кореспондент попросило Курченка прокоментувати інформацію в ЗМІ, що багато в чому його успіх визначений близькими стосунками з сином генпрокурора Артемом Пшонкою, а також з найближчим оточенням Президента України – Сергієм Арбузовим, Олександром Клименком. “Їхні посади та їхнє становище не передбачають ніякого зіткнення з моїм бізнесом. Це казки, що нас якось підтримує або допомагає влада. Якби у нас була можливість спілкуватися з цими людьми і тим більше використовувати якісь преференції від влади, ми б йшли принципово іншим шляхом. Подивіться, відсотків 80 з того, що ми продаємо, – воно не з України. І економіка в основному робиться на ефективній закупівлі, а не на ефективному продажу”, – заявив Курченко. Ось вона – сила української землі. Яких розумних молодих людей плодить – читаєш їхні висловлювання, і серце радіє.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас