Підвищення акцизів на пальне загострить проблему неякісного бензину - експерт — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Підвищення акцизів на пальне загострить проблему неякісного бензину - експерт

Енергетика
443
З ініціативи “Укравтодору” Кабмін збирається суттєво підняти акцизи на пальне, що призведе до підвищення цін на бензин і дизель на 1,5-2 гривні. Це призведе до збільшення кількості неякісного пального на заправках.
“Продаж неякісного пального через брендові мережі АЗС має місце не тільки через зловживання на “низах”. Відповідні вказівки даються в т.ч. “згори” – від власників та топ-менеджерів АЗС, які таким чином намагаються оптимізувати собівартість свого товару і поліпшити фінансове становище компаній в період стагнації економіки (хоча і ціною власної репутації)”, – таку думку озвучив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.
“І це буде до тих пір, поки держава не буде здійснювати якісний контроль за якістю нафтопродуктів, поки відповідальність за порушення чинних стандартів не стане невідворотною”, – констатував фахівець.
Збільшення акцизів загострить цю проблему. За словами Омельченка, через відсутність повномасштабних перевірок АЗС в існуванні стандартів якості фактично немає ніякого сенсу, оскільки учасники ринку можуть вільно порушувати нормативні вимоги.
“Про це давно кажуть – потрібно збільшити фінансування на проведення перевірок. Однак цього не роблять. Очевидно в т.ч. через те, що тіньові схеми кришуються на вищому рівні”, – резюмував експерт.
За матеріалами:
lb.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас