Брежнєв - найпопулярніший російський правитель ХХ століття — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Брежнєв - найпопулярніший російський правитель ХХ століття

Світ
1273
Радянський лідер Леонід Брежнєв – найкращий російський правитель XX століття. За ним, згідно з результатами опитування, опублікованими в середу, йде Йосип Сталін.
Брежнєв керував Радянським Союзом, чиєю «спадкоємицею» сучасна Росія є з юридичної точки зору, у найкращі часи її історії. Високі ціни на нафту і величезні позики радянських країн-сателітів у Європі дозволили досягти досить високого рівня життя, особливо в порівнянні з епохою відразу після Другої світової війни. Рівень комуністичних репресій був низький, злочинність теж впала, а люди могли в’їжджати в нові будинки і вести власне життя без особливого втручання з боку держави.
Однак брежнєвську епоху – з 1964-го по 1982-й роки – також характеризує радянська війна в Афганістані, а відсутність важливих реформ в той час сприяла стагнації, а потім і колапсу радянської системи. Однак ці роки все ще згадуються як «золотий час» в Росії. Більшість опитаних Левада-центром позитивно відгукуються про цього генерального секретаря ЦК КПРС.
Йосипа Сталіна, якого в деяких західних країнах сприймають як злочинця нарівні з Адольфом Гітлером, багато росіян сприймають як творця сучасної держави, лідера, що стояв за перемогою над нацистською Німеччиною, і людину з «батьківським» авторитетом. Незважаючи на десятки мільйонів загиблих у трудових таборах і на фронті, а також створення Сталіним одного з найбільш репресивних і кривавих режимів у Європі XX століття, близько 50% опитаних сприймають Сталіна позитивно, у той час як негативно його діяльність оцінюють 38% населення.
Останній російський цар Микола Другий замикає трійку найулюбленіших російських лідерів 20-го сторіччя.
У самому кінці списку – Михайло Горбачов, останній голова Радянського Союзу, до якого негативно ставляться 66% опитаних, а позитивно – лише 22%. Багато росіян сприймають його як зрадника, який зруйнував і продав велику країну.
_Олександр Коляндр, “The Wall Street Journal” _
За матеріалами:
ИноСМИ.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас