Приєднуватися не поспішають: Ісландія заморозила переговори про приєднання до ЄС — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Приєднуватися не поспішають: Ісландія заморозила переговори про приєднання до ЄС

Світ
384
Влада Ісландії заявила, що переговори про приєднання до ЄС будуть припинені до проведення загальнонародного референдуму з цього питання.
Ісландія залишається однією з небагатьох країн Європи, які продовжують вести незалежний політико-економічний курс. Маленька острівна держава, яка до фінансової кризи 2008 р. заслужила оцінку “найкращої країни для життя” згідно з рейтингами ООН, як і раніше, воліє йти своїм власним шляхом розвитку.
Голова сформованого на цьому тижні нового коаліційного уряду країни Сігмундур Давид Гуннлаугссон заявив, що процес переговорів про приєднання Ісландії до ЄС зупинено і не буде поновлюватися, до тих пір поки не відбудеться загальнонародний референдум. Влада поки не визначила терміни проведення референдуму.
Згідно з численними опитуваннями громадської думки, більшість ісландців виступають за “продовження процесу переговорів з ЄС”, однак при цьому висловлюються різко проти “приєднання до ЄС”.
За низкою останніх опитувань, проведених MMR, Capacent Gallup і University of Iceland, з початку 2013 року проти приєднання Ісландії до ЄС виступає переважна кількість респондентів (63,3%, 58,5% і 52,2% відповідно). При цьому підтримують цю ідею лише приблизно 25% опитаних.
Для багатьох ісландців поворотним етапом у питанні про приєднання до ЄС стала фінансова криза. До 2009 р. більшість респондентів виступали за вступ Ісландії до Євросоюзу.
Боргова криза, що вибухнула згодом в єврозоні, а також фінансовий колапс Кіпру, змусили багатьох засумніватися в доцільності приєднання до наднаціональної структури Європейського союзу.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас