Сенат США зробив перший крок до постачань зброї в Сирію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Сенат США зробив перший крок до постачань зброї в Сирію

Світ
329
Комітет Сенату США з міжнародних відносин 21 травня дозволив постачання зброї сирійським повстанцям.
За ухвалення законопроекту, що дозволяє постачання зброї до Сирії, проголосували 15 членів комітету; серед них були як демократи, так і республіканці. Троє виступили проти. Далі законопроект буде відправлений на розгляд Сенату і Палати представників Конгресу США.
Законопроект був запропонований головою комітету з міжнародних відносин демократом Робертом Менендесом (Robert Menendez) і сенатором-республіканцем Бобом Коркером (Bob Corker). Документ дозволяє США постачати зброю підрозділам Сирійської вільної армії та іншим противникам режиму Башара Асада, які «належним чином перевірені і поділяють спільні цінності та інтереси зі США». Зокрема, як пише The Washington Times, прогнозовані одержувачі зброї не повинні дотримуватися «терористичної та екстремістської ідеології».
Хоча в законопроекті не міститься списку видів зброї, допустимої для поставок, в ньому підкреслюється, що мова йде здебільшого про стрілецьку зброю. Крім того, в документі міститься пункт про заборону на ввезення до Сирії засобів протиповітряної оборони.
Раніше США офіційно не допомагали сирійським повстанцям зброєю і боєприпасами, хоча ЗМІ писали про те, що ЦРУ надає логістичну підтримку постачанням зброї, які проводять інші країни. Обама виступав проти постачання сирійських повстанців зброєю, незважаючи на те, що за цей захід виступали багато членів уряду, включаючи голову ЦРУ Девіда Петреуса і держсекретаря США Хілларі Клінтон.
У середині травня були отримані перші незалежні докази застосування хімічної зброї урядовими військами в Сирії. При цьому раніше Барак Обама попереджав сирійську владу про те, що застосування хімзброї стане тією межею, після якої позиція США щодо невтручання в конфлікт може змінитися.
Збройний конфлікт між прихильниками і противниками президента Сирії Башара Асада триває в Сирії з березня 2011 року. За цей час, за різними даними, загинули від 70 тисяч до 120 тисяч осіб.
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас