Влада Ірландії: ми не переховуємо ІТ-компанії від податків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Влада Ірландії: ми не переховуємо ІТ-компанії від податків

Світ
545
Керівництво різних країн продовжує чинити тиск на провідні світові корпорації IT-сектора, прагнучи звинуватити їх в ухилянні від сплати податків. На цьому тлі влада Ірландії, яка є одним з офіційних податкових притулків у світі, заявила, що “не ховає корпорації від податків”.
В Ірландії вирішили прокоментувати ситуацію навколо цілої низки компаній. Йдеться про претензії різних країн щодо ухилення від сплати податків до таких компаній, як Apple, Google, Amazon, Microsoft, Facebook і багатьох інших.
Представник Міністерства фінансів Ірландії, зокрема, заявив:
“Ми не можемо прокоментувати претензії влади інших країн до податкової історії якоїсь окремої компанії, зареєстрованої в Ірландії. Однак ми б хотіли підкреслити, що Ірландія не укладає ніякі угоди з компаніями, надаючи їм якісь особливі податкові умови. У нас немає низьких податків, які спеціально призначені для мультинаціональних корпорацій. Чинний податковий режим в Ірландії існує вже досить давно, і він повністю прозорий”.
Податкова система Ірландії вже давно користується популярністю серед цілого спектру компаній, в її юрисдикції воліють платити податки фармацевтичні гіганти, виробники комп’ютерних комплектуючих. Численним компаніям IT-сектора також припала до вподоби схема, яка отримала назву “Подвійний ірландець” (“Double Irish”).
У рамках цієї схеми основна частина прибутку головної компанії переводиться в дочірні підрозділи, які зареєстровані в Ірландії. А вони в свою чергу сплачують податки за ірландськими податковими ставками, тим самим дозволяючи компаніям економити величезні кошти.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас