Тріумф професіоналізму і командної роботи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Тріумф професіоналізму і командної роботи

275
- Компанія Lime Systems впровадила АБС власного виробництва у ПАТ ПУМБ -
Перехід на нову автоматизовану банківську систему (АБС) – важлива подія в житті будь-якого банку. А якщо при цьому відбувається заміна іноземної системи на вітчизняну – подія стає важливою для всього українського ринку фінансового ПЗ.
Багато років українські банки вкладали значні суми в дорогі іноземні системи управління. Такі АБС часто були недостатньо адаптовані до особливостей українського законодавства, не враховували специфіку кожного конкретного банку. Крім того, замовникам було непросто знайти в особі постачальника АБС гнучкого партнера, який готовий постійно супроводжувати клієнта, оперативно вирішувати проблеми, що іноді виникають, або, наприклад, розширити можливості системи при зміні ситуації на ринку або стратегії банку.
Однак, завдяки зростаючому професіоналізму українських розробників, в останні роки порівняння між іноземними та вітчизняними АБС все частіше завершується на користь останніх. Банки звернули свою увагу на високий технічний рівень програмного забезпечення українського виробництва, і на широкі можливості його адаптації до індивідуальних потреб замовників.
У зв’язку з цим, впровадження АБС в Першому Українському Міжнародному Банку (ПУМБ), яке завершилося в лютому 2013 року, є свого роду історичною подією. АБС Midas, що досі обслуговувала банк, а також ряд інших ІТ-продуктів, були замінені однією універсальною комплексною системою – АБС ​​SCROOGE від провідного українського розробника Lime Systems.
SCROOGE від Lime Systems – це яскравий приклад багатофункціональної АБС, яка забезпечує комплексне управління ресурсами банку та його ефективну роботу в цілому. Система надає широкі засоби аналізу роботи банку, агрегує інформацію, яка зберігається в загальній базі даних, і дозволяє оцінити фінансове становище і фінансову стійкість банку практично в будь-який момент часу. Таким чином, АБС SCROOGE постачає топ-менеджмент банку цінними даними для прийняття рішень, що дозволяє оперативно вносити зміни в роботу фінансової установи.
Впровадження АБС SCROOGE дозволило повністю автоматизувати ряд найважливіших процесів у банку: корпоративний блок, казначейське управління, касу, фінансовий моніторинг, супровід ризиків, депозитарну діяльність, податковий облік та звітність. Багато з цих бізнес-процесів стали більш «строгими», оскільки впроваджені індивідуальні правила контролю і управління. Безліч операцій були автоматизовані: онлайн-комісії та ручні комісії розрахунково-касового обслуговування, а також операції з цінними паперами. Серед інших важливих змін варто згадати впровадження системи налаштування і супроводу продуктів і тарифів, а також оптимізацію механізмів роботи з грошовими потоками та їх історією.
Завдяки АБС SCROOGE, банк ПУМБ отримав єдину базу клієнтів, рахунків і договорів банку, а також розгорнуту систему прав видимості і доступу до клієнтів, рахунків та договорів, яка налаштовується згідно з вимогами служби інформаційної безпеки банку. Крім цього, в ПУМБ була повністю автоматизована звітність для НБУ, а також впроваджена звітність за міжнародними стандартами фінансової звітності.
В результаті, впровадження нової АБС сприяло оптимізації інфраструктури банку та зниженню операційних ризиків.
Заміна АБС в банку – процес досить складний і трудомісткий, в ньому бере участь багато людей і служб, а саме впровадження має цілий ряд етапів.
Крім того, було організовано низку пілотних випробувань системи. Так, в рамках цих випробувань проведено тестування навантаження системи в Microsoft Technology Center (м. Москва) спільно з беззмінним партнером Lime Systems – компанією Microsoft. Підготовча стадія впровадження АБС SCROOGE супроводжувалася також проведенням цілого ряду тренінгів серед співробітників ІТ-департаменту банку.
Проходження всіх підготовчих заходів зробило можливим успішне і оперативне впровадження всіх необхідних банку модулів і підсистем АБС SCROOGE. Так, у складі АБС в ПУМБ впроваджені системи, що відповідають за кредитування, депозити, розрахунково-касове обслуговування корпоративного бізнесу, системи «Цінні папери» і «Казначейство», яка відповідає за проведення форексних угод і всього комплексу операцій з валютними переказами (ScroogeSWIFT), та інші. Крім того, в банку буде задіяна складова частина фронт-офісного комплексу «WebBank» – система «Анкета клієнта», що забезпечує зберігання і аналіз всієї необхідної інформації по клієнтам ПУМБ.
«Ми детально працювали над цим проектом більше року, в ньому були задіяні наші кращі фахівці. Сьогодні можна з упевненістю сказати, що впровадження АБС SCROOGE пройшло успішно», – зазначив директор компанії Lime Systems Олег Нестеров – «Цей успіх став можливим завдяки злагодженій роботі співробітників Lime Systems і ПУМБ. Ми щиро дякуємо всьому персоналу банку за активне сприяння в реалізації цього проекту».
«ПУМБ – один із найбільших банків України, що динамічно розвивається, і для нас життєво важливо, щоб ІТ-інфраструктура підтримувала зростання нашого бізнесу. Нова АБС дозволила автоматизувати безліч завдань і процесів, в результаті чого ІТ-інфраструктура банку стала простішою. Завдяки АБС SCROOGE ми впевнено дивимося в майбутнє, оскільки банк зможе більш гнучко і оперативно реагувати на зміни потреб клієнтів і ринку», – зазначив Томаш Висневський, операційний директор, член правління ПУМБ.
Успішне впровадження української АБС від компанії Lime Systems у великому банку замість системи іноземного виробництва – один з найкращих доказів професіоналізму українських розробників банківського програмного забезпечення.
Довідка
Перший Український Міжнародний Банк (ПУМБ) входить до групи найбільших банків України і є універсальним банком, діяльність якого зосереджена на комерційних, роздрібних і інвестиційно-банківських операціях. Банк заснований в 1991 році. Головний акціонер Банку – ТОВ «СКМ Фінанс» (92,24% акціонерного капіталу), частина групи СКМ. Всеукраїнська регіональна мережа ПУМБ налічує 160 точок продажів. ПУМБ є учасником об’єднаної банкоматної мережі «Радіус», яка налічує більше 2000 банкоматів по всій території України.
У 2010 році ПУМБ увійшов до Рейтингу тисячі найбільших банків світу за версією журналу Тhe Ваnker, дебютувавши з 905-ої позиції. У 2012 році ПУМБ отримав нагороду “Best Banking Group Ukraine” від міжнародного фінансового видання World Finance (Великобританія). Банк є одним з лідерів з інформаційної прозорості серед українських банків згідно з результатами досліджень Агентства фінансових ініціатив та Проекту USAID «Розвиток фінансового сектору», проведених рейтинговими агентствами Standard & Poor’s (2010 р.) та Кредит-Рейтинг (2011 р.).
Компанія «Лайм Системс» працює на ринку інформаційних технологій 20 років. Спеціалізація компанії – розробка, інсталяція і супровід систем комплексної автоматизації банківської діяльності, аналітичних фінансових систем і спеціалізованих рішень автоматизації. Компанія є провідним розробником банківського ПЗ в Україні. Серед клієнтів компанії такі банківські установи як ERSTE банк, Універсалбанк, Укргазбанк, Кредитпромбанк, Індустріалбанк, Мегабанк, ПроФінБанк і багато інших.
За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь:
тел. (062) 389-23-23, info@lime-systems.com
За матеріалами:
Лайм Системс
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас