За рахунок чого буде жити Кіпр після банківської кризи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

За рахунок чого буде жити Кіпр після банківської кризи

Світ
3184
Незважаючи на те, що статус країни як фінансового центру постраждав, Кіпр залишається одним з найбільш привабливих режимів у світі для холдингових компаній
Європейський механізм стабільності (ESM), стабілізаційний фонд Євросоюзу, 13 травня оголосив про виділення Кіпру першого траншу фінансової допомоги від єврозони в розмірі 2 млрд євро. Разом з рішеннями, прийнятими на Кіпрі щодо реструктуризації банківського сектора, це складе повністю фінансовану програму, яка дозволить перевести державний борг Кіпру на стійкий шлях.
В даний час країна зосереджена на реструктуризації та пожвавленні економіки. Уряд працює над пропозиціями, які підвищать ефективність, і прагне зробити Кіпр більш конкурентоспроможним міжнародним бізнес-центром.
Сектор міжнародного бізнесу
Сектор міжнародного бізнесу та професійних послуг продовжує зростати, незважаючи на міжнародну фінансову кризу, ґрунтуючись на фундаменті всесвітнього сектора бухгалтерських та юридичних послуг, маючи солідний досвід у побудові бізнесу, пропонуючи провідним компаніям і фахівцям з податкового планування привілейований доступ на ринки з високими темпами зростання, такі як Європа, Росія, Китай та Індія.
Маючи близько 50 договорів про уникнення подвійного оподаткування, Кіпр продовжує надавати міжнародним компаніям привабливу базу для їхніх операцій, повністю узгоджений з ЄС податковий та юридичний план, а також один з найнижчих і найбільш конкурентоспроможних рівнів ставок податку на прибуток підприємств у Європі, що становить 12,5%.
Незважаючи на те, що статус країни як фінансового центру постраждав, Кіпр залишається одним з найбільш привабливих режимів у світі для холдингових компаній. Приріст капіталу тут, як і раніше, звільняється від оподаткування, також не обкладаються податками на репатріацію дивіденди, відсотки і роялті, що йдуть за кордон.
Зворотний зв’язок від клієнтів, що використовують Кіпр як регіональну базу або шлюз для інвестицій, проявляється в тому, що вони будуть продовжувати свою діяльність на острові, хоча і з іншими банківськими механізмами. Кіпр в основному використовується в якості юрисдикції для комерційного і податкового планування, а не як місце для розміщення інвестицій, де іноземні інвестори “паркують” свої фонди як частина стратегії управління активами. Міжнародний діловий центр – це єдиний і найбільш важливий сектор економіки Кіпру, і уряд зобов’язався створити нові стимули, які допоможуть підтримувати і розвивати цей сектор, зробивши його більш ефективним і конкурентоспроможним.
Інші сектори можливостей
Очікується, що Кіпрська економіка скоротиться на 8% в 2013 році, ще на 3% скоротиться в 2014 році і повернеться до зростання тільки в 2015 або 2016 році. Головним завданням для Кіпру зараз є контроль державних витрат і формування експорту послуг і товарів. Разом з тим, є всі підстави для оптимізму в сильних секторах економіки, таких як професійні послуги, туризм і судноплавство, а також відкриття величезних запасів вуглеводнів у власній винятковій економічній зоні (ВЕЗ), яка привернула увагу всього світу і залучила серйозні міжнародні інвестиції. Якщо це використовувати повною мірою, то ми повинні побачити зміну стану Кіпру.
У країні почалася розробка стратегій використання свого щойно отриманого вуглеводневої багатства. Американська компанія Noble Energy відкрила родовище природного газу “світового рівня” в 2011 році в блоці №12, його обсяг оцінюється в сім трильйонів кубічних футів (198 млрд. кубометрів). Крім того, Кіпр підписав багатомільйонні євроугоди з італійським і південно-корейським консорціумом, ENI/KOGAS, а також з французьким енергетичним гігантом Total, щоб почати видобуток природного газу в інших блоках своєї ВЕЗ. Це вже викликало інтерес іноземних інвесторів в енергетичному секторі та в секторі допоміжних послуг.
Це відкриває нові можливості для зростання на усталеному ринку правових і фінансових послуг і навіть в секторі будівництва. Кіпр позиціонує себе як регіональний енергетичний центр у процесі становлення.
Морський сектор Кіпру продовжує зростати, і острів вважається одним з найвпливовіших світових центрів судноволодіння та послуг з управління суднами, пишаючись найвпливовішими іменами світового рівня в галузі морських перевезень. Кіпр є найбільшим посередницьким центром в Європі з управління суднами і найбільшим центром у світі з управління екіпажами, в той час як міжнародний реєстр суден острова є третім за величиною в Європі і десятим за величиною в світі. Цей сектор приносить в економіку щорічно понад €1 млрд, що становить близько 7% ВВП, а безпосередньо працює 4000 берегового персоналу та 55000 моряків в усьому світі. Морські перевезення є одним з найуспішніших бізнесів на Кіпрі і має повністю схвалену ЄС податково-тоннажну систему. Загальна операційна і податкова інфраструктура морських перевезень на Кіпрі не була порушена кризою, незважаючи на поточні економічні події.
Очікується, що виключно хороші результати покаже в цьому році туризм. Кількість відвідувачів на Кіпрі в 2012 році збільшилася на 10%, а за прогнозами на 2013 рік також очікується збільшення числа туристів. На додачу до традиційного пакету “сонце і море”, Кіпр урізноманітнює свої туристичні продукти шляхом побудови розкішних пристаней для яхт і полів для гольфу, а також через нішеві ринки, наприклад, культури, конференції, спорту та агротуризму. Медичний туризм також на підйомі завдяки безлічі прекрасних приватних лікарень і висококваліфікованим медичним працівникам. Нещодавно уряд оголосив про свої плани надати три ліцензії на великі казино-курорти, що, як вони впевнені, буде і далі стимулювати туристичну галузь Кіпру, відкриваючи нові можливості для інвестицій.
На додачу до позитивних прогнозів для цих секторів уряд здійснює нові заходи для стимулювання економіки. Податкові пільги, скорочення бюрократії для швидкого відстеження дозволів на великі проекти і ослаблення обмежень, наприклад, для залучення прямих іноземних інвестицій в країну.
Життєстійкість кіпріотів і підприємницький дух показали свою нездоланність протягом всієї історії країни, і, незважаючи на поточні проблеми у місцевій економіці, Кіпр надає багато нових і цікавих можливостей. В економіці з високою доданою вартістю послуг, інновації є ключем до виживання, а променем надії в кризовій ситуації є можливість реструктурувати, переосмислити стратегії і досліджувати нові можливості. Подальший шлях буде складним, але шляхом правильних рішень, інвестицій і дій Кіпр сподівається вийти з цієї кризи більш сильним, ніж будь-коли.
Радянські зв’язки
Кіпр і Україна мають давню історію стратегічного партнерства. Відносини почалися ще до розпаду Радянського Союзу, коли Кіпр був однією з небагатьох країн, куди радянські люди могли вільно приїжджати, і Кіпр був однією з небагатьох країн, що мала договір з СРСР про уникнення подвійного оподаткування. Сповідуючи православну віру і маючи міцні історичні зв’язки між відповідними церквами цих країн, Кіпр надавав зручне і сприятливе середовище як для ділових людей, так і туристів. Тому було не дивно, що після розпаду Радянського Союзу підприємці з колишніх радянських республік влаштувалися на Кіпрі, і за ці роки велике східно-європейське співтовариство влаштувалося на Кіпрі з власними школами, церквами і газетами.
У 2012 році Кіпр і Україна підписали новий договір, який набере чинності з моменту, коли обидві сторони завершать процедуру ратифікації. Очікується, що ратифікація відбудеться протягом 2013 року, і тому новий договір про подвійне оподаткування має набрати чинності з 1 січня 2014 року. Положення нового договору вважаються сприятливими через скромні ставки оподаткування (5% на більшість дивідендів, 2% на процентний дохід і 5-10% на роялті). Приріст капіталу по акціях, як і раніше, звільняється від податків щодо кіпрських компаній, що мають нерухомість в Україні. Набрання чинності цього нового договору принесе користь обом країнам, зміцнить їхні економічні та інвестиційні відносини за умови, що Кіпр збереже свої позиції як одного з найбільш бажаних місць для структурування інвестицій в Україну.
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас