Киргизія зібралась вивести авіабазу США зі своєї території після аварії американського літака — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Киргизія зібралась вивести авіабазу США зі своєї території після аварії американського літака

Світ
429
Влада Киргизії вирішила денонсувати угоду про співпрацю зі США по колишній авіабазі, нині Центру транзитних перевезень в аеропорту Бішкека “Манас”. Відповідний проект постанови уряд Киргизії виносить на затвердження парламенту.
“Денонсувати з 11 липня 2014 р. Угоду про співробітництво між урядом Киргизької Республіки та урядом Сполучених Штатів Америки, підписану 22 червня 2009 року в місті Бішкек, і Угоду між урядом Киргизької Республіки та урядом Сполучених Штатів Америки щодо Центру транзитних перевезень в Міжнародному аеропорту “Манас” і про будь-які об’єкти і види нерухомості, пов’язані з ним, підписану 22 червня 2009 року в місті Бішкек”, – йдеться в повідомленні, опублікованому у вівторок на сайті кабінету міністрів республіки.
“Внести зазначений законопроект на розгляд Жогорку Кенеша Киргизької Республіки (парламенту)”, – йдеться в повідомленні. Міністерству закордонних справ республіки доручається у встановленому порядку повідомити “уряду Сполучених Штатів Америки про денонсацію угод”.
Американський військовий об’єкт був відкритий в Киргизії в грудні 2001 року, незабаром після трагічних подій 11 вересня в Нью-Йорку і Вашингтоні. Як передає Російська служба BBC, паралельно їй у 2003 році недалеко від киргизької столиці в місті Кант була заснована російська авіабаза, де розміщені російські військові літаки.
Вперше про намір закрити авіабазу “Манас” несподівано для багатьох заявив в 2009 році тодішній киргизький президент Курманбек Бакієв. Він сказав про це під час свого візиту до Москви, після чого стало відомо, що Росія має намір виділити киргизькому уряду кредит у сумі 2 млрд доларів. Втім, зв’язок між видворенням американців з Киргизії і виділенням великого кредиту рішуче як в Бішкеку, так і в Москві заперечували.
Після того, як парламент Киргизії денонсував угоду зі США щодо авіабази “Манас”, в Бішкеку побував цілий ряд високопоставлених представників США. Підсумком стало підписання нового договору між Киргизією і США про закриття бази “Манас” та заснування на її місці Центру транзитних перевезень. Зросла і орендна плата. Проте критики назвали зміни звичайною зміною вивісок.
Питання про виведення американських військових знову актуалізувалося восени 2011 року, коли Киргизію очолив Алмазбек Атамбаєв. Відразу ж після президентських виборів він заявив, що американські військові повинні будуть залишити Киргизію до 2014 року.
Спостерігачі пов’язують це рішення киргизької влади із загостренням ситуації на Близькому Сході, Сирії, надалі можливо Ірані. У зв’язку з цим, зазначають вони, подальше перебування військових США в Киргизії може викликати небезпеку.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас