Шах і мат: комітет Європарламенту схвалив порятунок всіх банків за "кіпрським сценарієм" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Шах і мат: комітет Європарламенту схвалив порятунок всіх банків за "кіпрським сценарієм"

Світ
3383
Законопроект, який підтримали депутати Євросоюзу в понеділок, захистить дрібних вкладників від втрати фінансів під час порятунку фінустанов в майбутньому, але клієнти з депозитами більше 100 тис. євро можуть втратити капітали у разі краху банку, пише Reuters.
Деякі законодавці в економічному комітеті Європарламенту повністю підтримали законопроект про те, що з 2016 року серйозні вкладники в ЄС можуть зазнавати втрат, якщо у банку з’являються великі проблеми. Цей план схожий з угодою, укладеною на Кіпрі, де заможні вкладники двох банків прийняли на себе удар, щоб вберегти державу від банкрутства.
За ідеєю ЄС, банк буде брати кошти зі значних вкладів, які перевищують 100 тис. євро, коли закінчаться інші шляхи залучення капіталу, наприклад, від акціонерів і власників облігацій. Однак депозити менше 100.000 євро залишаться недоторканними.
“Випадок на Кіпрі показав, як важливо мати чіткі процедури, щоб змусити акціонерів, власників акцій і, зрештою, вкладників заплатити за рахунком”, – наголошується в повідомленні комітету.
Низка країн також говорили про ідею використання механізму гарантії банківських депозитів. Проте парламентарії проголосували проти цього, так як він може завдати шкоди дрібним вкладникам.
Міністри фінансів ЄС ухвалили минулого тижня рішення, що великі незастраховані вкладники зазнають збитків, однак деякі країни все ж можуть просити певну свободу в ліквідації своїх банків.
Документ передбачає організацію національних фондів вирішення проблем, які фінансуються через банківські внески. Окремі законодавці вимагають запустити загальноєвропейський фонд, і Єврокомісія повинна запропонувати механізм роботи подібної структури в найближчі місяці, проте ця ідея наштовхнулася на опозицію Берліна.
У понеділок заступник голови Банку Англії Пол Такер заявив, що закон ЄС про вирішення банківських проблем стане важливим етапом на шляху до організації світової системи і переконає ринки, що уряди більше не готові рятувати банки “занадто великі, щоб впасти”.
Раніше повідомлялося, що євро виживає навіть незважаючи на боргову кризу, вважає виконавчий директор Goldman Sachs Ллойд Бланкфейн.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас