Покупці розкоші: російські туристи допомагають триматися на плаву європейським торговцям люксом — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Покупці розкоші: російські туристи допомагають триматися на плаву європейським торговцям люксом

Світ
461
Світовий ринок товарів класу люкс в 2012 році продовжив рости, збільшившись на 10%, до 212 млрд євро, стверджується в дослідженні Luxury Goods Worldwide Markets Monitor консалтингової компанії Bain & Company. У першому півріччі минулого року ринок предметів розкоші збільшився на 14%, а в другому півріччі зростання сповільнилося до 7%.
Європейський ринок (близько 74 млрд євро), найбільший у світі, показав і найбільш помітне сповільнення, йдеться в дослідженні: тут зростання продажів люксових брендів знизилося з 9% в 2011 році. до 5% у 2012-му. Країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону, включаючи Китай, залишаються лідерами за приростом (18%), але і тут динаміка знизилася: у 2011 році зростання було вищим – 25%.
В умовах стагнації внутрішнього попиту в Європі російські туристи стають все більш значущою аудиторією для європейських торговців люксовими марками, а в Дубаї, наприклад, росіяни стали і зовсім найактивнішими покупцями після місцевих жителів.
Витрати росіян на дорогі товари за кордоном, насамперед в Італії, Франції та на Близькому Сході, ростуть швидше, ніж витрати на ті ж товари на домашньому ринку, в Росії, відзначають дослідники Bain. За рахунок туристів європейському ринку предметів розкоші в минулому році вдалося уникнути стагнації.
Росіяни в поїздках витрачають більше, ніж будь-які інші європейські туристи, розповідав генеральний секретар міністерства туризму Греції Анастасій Ліаскос. Це питання менталітету: вони хочуть отримувати задоволення і не готові відмовляти собі. За даними міністерства культури (курирує туризм), в середньому за кордоном один російський турист витрачає 2200 доларів, включаючи і вартість турпутівки.
Громадяни Росії – другі після китайців іноземні покупці споживчих товарів в Європі за обсягом витрат, свідчать дані оператора з відшкодування податків Global Blue. За 2012 рік обсяг покупок, пред’явлених до відшкодування ПДВ, збільшився на 31% і склав приблизно 1,44 млрд євро.
За даними Global Blue, російські туристи вимагають повернути податок приблизно з половини зроблених в Європі покупок, а значить, реальний обсяг витрат може бути вдвічі вищим – близько 2,9 млрд євро.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас