Бізнес визнав конфлікт між кар'єрою і сім'єю — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Бізнес визнав конфлікт між кар'єрою і сім'єю

4130
Для багатьох людей досягнення здорового балансу між трудовою діяльністю та особистим життям – найвища мета. Але є й ті, хто вважають цей компроміс дурною і навіть шкідливою ідеєю, що стоїть на шляху кар’єрного зростання. Природно, даний погляд пропагують здебільшого американські “зірки”, які прославилися завдяки своїй працездатності, що дозволила їм сколотити чималий капітал і домогтися світової популярності.
Боротьба шанувальників ідеї про те, що робота не повинна займати у людини більше 8-10 годин на день, і кар’єристів, які вважають, що робота понад усе, нагадує боротьбу зими і весни. Це питання стосується не просто індивідуального вибору кожної людини, насправді мова йде про принципи, прийняті у міжнародних корпораціях і інвестбанках, про ділову мораль та етику, які поширюються на багато відділень у всіх країнах світу.
Останнім часом “лід тріснув”, і питання про те, чи варто віддавати роботі весь свій час, стало обговорюватися в найширших колах. Зокрема, прогриміла колонка колишнього фінансового директора Lehman Brothers Ерін Каллан, яка була однією з найвпливовіших жінок на Уолл-стріт. Каллан публічно розкаялася в тому, що витрачала стільки часу на роботу. Але є й ті, хто зовсім не шкодує про життя, присвячене тільки роботі.
Безумовно, час з сім’єю або за улюбленим захопленням роблять людину щасливою, заявив якось газеті Wall Street Journal голова General Electrics Джек Уелч. Однак, на думку легендарного СЕО, все це може зменшити шанси співробітника отримати підвищення і досягти верхнього щабля у кар’єрних сходах. Позицію Уелча поділяють інші успішні підприємці.
Так, голова Glencore Xstrata PC Іван Глазенберг впевнений, що керівник, який починає фокусувати всю увагу на сім’ї та хобі, не доб’ється хорошого результату на службі і, швидше за все, буде замінений на того, хто готовий згоріти на роботі.
Дуже легко назвати подібну точку зору застарілою, односторонньою і невиправданою. Але чи можливо, що агітатори балансу між роботою та домом просто не хочуть працювати?
Інструктор з питань кар’єрного зростання Марті Немко запевняє, що найуспішніші люди, як правило, справжні трудоголіки.
“Справжні переможці, найефективніші і найрезультативніші люди, впевнені, що баланс між трудовою діяльністю та особистим життям не такий важливий, як вважається в суспільстві, – заявив Business Insider Немко. – Найбільш успішні люди, яких я знаю, зазвичай орієнтуються на одну, але дуже важливу для них мету в кожен окремий момент життя – як, наприклад, розробку нової комп’ютерної програми або винахід – і не хочуть витрачати час на гру в “Монополію” з дітьми у вихідні”.
Ті, хто заперечують збалансований спосіб життя, отримують натхнення і задоволення від занурення в роботу та отриманого результату. “Якщо вам потрібні 8 годин сну, то отримайте їх”, – каже Немко. За його словами, навіть якщо ви відпочиваєте 8 годин, у вас тим не менше залишається 100 вільних годин на тиждень.
“Люди, які не дотримуються балансу між трудовою діяльністю та особистим життям, вважають себе більш ефективними і корисними для суспільства. Крім того, це дозволяє їм заробити хороші гроші”, – каже Немко. Він упевнений, що ті, хто пропагують збалансований спосіб життя, просто не хочуть працювати і використовують цю пропаганду як прикриття своєї ліні.
Замість розмов про баланс сфокусуйтеся на вашій роботі і менше думайте про відпочинок у вихідні. Якщо ви не можете змусити себе працювати деколи 70 годин на тиждень, а робота для вас справжнє катування, то, швидше за все, ви не на своєму місці.
“Не скаржтеся на понаднормові години, – каже Немко. – Якщо хтось говорить, що вони згорають на роботі, провівши в офісі 70 годин на тиждень, це означає, що вони не достатньо кваліфіковані або працюють над недостатньо хорошим продуктом”.
На жаль, поки в корпораціях пануватиме подібна система цінностей, навряд чи високі керівники матимуть право на особисте життя. Їхнє життя буде присвячено інтересам їхньої фірми.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас