Шарі кінець: влада США збирається скасувати лотерею Green Card — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Шарі кінець: влада США збирається скасувати лотерею Green Card

Світ
4029
Сенатори в США пропонують скасувати лотерею Green Card, намагаючись змінити імміграційну систему в США.
Майже 25 тисяч українців з 2003 року змогли переїхати до Сполучених Штатів, отримавши дозвіл на постійне проживання в так званій лотереї Green Card. Загалом, щорічно, таким чином у США дістаються 55 тисяч осіб з усього світу, які виграють щасливий квиток на проживання та отримання в майбутньому американського громадянства. Але зараз не пощастило самій лотереї, яка стала жертвою міжпартійної боротьби за те, якою має бути міграційна політика США.
Щороку на початку травня Державний департамент США оголошує прізвища людей, які зможуть отримати право на постійне проживання в США. Лотерея, яка для багатьох людей – єдиний легальний спосіб емігрувати до США, користується шаленою популярністю.
Тільки з України, за даними Державного департаменту, в період 2007-2012 було подано 5,6 млн заявок, а заповітну “зелену карту” отримали близько 12 тисяч осіб. Україна була країною в Європі, громадянам якої було видано найбільше імміграційних віз.
Багато хто з тих, кому не пощастило в цьому році, випробовують своє щастя в наступному. Але цього разу, здається, наступного року може і не бути. Лотерея Green Card, яка офіційно називається Візова програма Різноманітність, стала жертвою міжпартійної домовленості між республіканцями і демократами, які намагаються докорінно змінити імміграційну систему в США.
Сенатор-демократ від штату Нью-Йорк Чарльз Шумер, один зі співавторів реформи законодавства з еміграції говорить, що зараз його розглядає Конгрес. У рамках цієї реформи сенатори пропонують скасувати лотерею Green Card.
“Метою програми було урізноманітнити міграційний потік і дати можливість людям з Європи та Африки переїхати до США. Протягом певного часу програма мала успіх. Але зараз найбільша кількість заявок надходить з Центральної Азії. Беручи до уваги цей факт, а також те, що проти неї активно виступають наші колеги, ми вирішили, що програму не варто продовжувати”, – зазначив він.
Нагадаємо, лотерея Green Card існує з 1995 року і протягом свого існування вона допомогла урізноманітнити потік емігрантів у США. Хоча в лотереї заявники вибираються випадково, пріоритет віддався Африканським країнам, Ірландії та деяким іншим. Зараз африканці становлять більше половини людей, які виграли Green Card. Вихідці з Центральної Азії складають другу за чисельністю групу.
За матеріалами:
Радіо Свобода
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас