Скандал навколо Google: колишній співробітник звинуватив компанію у великому ухиленні від сплати податків — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Скандал навколо Google: колишній співробітник звинуватив компанію у великому ухиленні від сплати податків

Кримінал
1126
Колишній співробітник Google надав владі Великобританії понад 100 тис. електронних листів і документів, які, за його словами, доводять винність компанії в ухиленні від сплати податків.
Колишній співробітник Google, 34-річний Барні Джонс (Barney Jones) розкрив масштабну схему, яку його колишній роботодавець використовував для ухилення від сплати податків.
Джонс назвав дану поведінку компанії «аморальною», заявивши, що за останні десять років Google обдурила британську державу на сотні мільйонів фунтів стерлінгів.
Як доказ він надав Управлінню Великобританії з податкових і митних зборів понад 100 тис. електронних листів і документів.
Джонс, який пропрацював в Google з 2004 по 2006 р.р., розповів: для того щоб скоротити податкові зобов’язання, Google проводить рекламні угоди з клієнтами у Великобританії через офіс у Дубліні (Ірландія), закриваючи їх у цій державі. Місце закриття угоди важливе, так як воно визначає, відповідно до законів якої держави компанії необхідно сплачувати податки. Податок в Ірландії становить 12,5%, що майже вдвічі нижче, ніж 23% у Британії.
За словами Джонса, мова йде про досить великі угоди, з такими компаніями як найбільший у світі інтернет-аукціон eBay і британський банк Lloyds TSB.
У Google стверджують, що вони повністю дотримуються британського законодавства, передає їх відповідь видання TechCrunch.
Раніше до Google з боку британської влади вже були претензії, пов’язані з податковими зобов’язаннями, після проведення розслідування агентства Reuters в кінці минулого року. Тоді з’ясувалося, що британський штат пошукового гіганта містить менеджерів з продажу реклами, хоча офіційно Google рекламу в цій країні не продає.
Google не єдина компанія, поведінка якої у сфері оподаткування привернула увагу британської влади. За відомостями Reuters, схожу схему використовує компанія Amazon – щоб платити менше податків, на папері вона проводить операції через Люксембург.
Фахівці, однак, не вважають, що навіть якщо Google буде визнана винною, що щось кардинально зміниться. Британський уряд занадто сильно дорожить розташуванням у державі великих міжнародних корпорацій, щоб з ними сваритися.
Додамо, що нещодавно у використанні аналогічної схеми для скорочення податкових зобов’язань була викрита корпорація Microsoft. За даними регуляторів, проводячи кошти через ірландський офіс, компанія не виплатила близько 1,7 млрд фунтів податків.
За матеріалами: rccnews.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас