Економіку України зараз зможе врятувати тільки сільське господарство - екс-міністр — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Економіку України зараз зможе врятувати тільки сільське господарство - екс-міністр

Казна та Політика
1167
У найближчі три роки економіку України зможе врятувати тільки сільське господарство і максимальна активізація розвитку внутрішнього ринку, переконаний колишній міністр економіки України Богдан Данилишин. Про це він написав у коментарі в мережі Facebook.
«Єдиною галуззю, яка фактично витягує економіку України, є сільське господарство. За період січень-квітень 2013 року виробництво сільськогосподарської продукції зросло на 5,1%. Зважаючи на сезонний характер виробництва рослинницької продукції, в січні-квітні валова продукція сільського господарства формувалася за рахунок виробництва продукції тваринництва», – зазначив Данилишин.
Він також акцентував на тому, що в 2013 році негативну динаміку зведеного індексу виробництва товарів і послуг сформували: загострення боргових проблем в країнах Європи на тлі рецесії, що супроводжувалася низькою діловою активністю і помірною ціновою динамікою на ключові позиції вітчизняного експорту; політика Росії щодо диверсифікації каналів постачання енергоресурсів до країн Європи, що негативно вплинуло на транзитні потоки через територію України і стримувало розвиток транзитних перевезень.
Серед внутрішніх факторів Данилишин відзначив низьку кредитну підтримку реального сектора економіки, що значною мірою гальмувало розвиток основних видів економічної діяльності.
У роздрібній торгівлі, підкреслив Данилишин, за рахунок зростання внутрішнього споживчого попиту і в сільському господарстві в 2013 році спостерігається, навпаки, позитивна динаміка, але вона все одно не може компенсувати скорочення в інших секторах економіки.
Позитивною тенденцією, на його думку, є те, що в першому кварталі поточного року в економіку України іноземними інвесторами вкладено 1,56 млрд дол США прямих інвестицій (акціонерного капіталу), що в 1,8 рази більше від показника відповідного періоду 2012 року (885,1 млн дол).
Але в даний час, переконаний екс-міністр, потрібно максимально сконцентрувати зусилля на залученні внутрішніх резервів для активізації економічного зростання.
«Україна надзвичайно відкрита в економічному плані держава. Загострення рецесійних процесів у світовій економіці та посилення нестабільності на світових фінансових ринках, які пов’язані з борговими проблемами розвинених країн, відбиваються на розвитку грошово-фінансової системи України», – зазначив Данилишин.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас