Знову вниз: ціни на золото відновили падіння — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Знову вниз: ціни на золото відновили падіння

Банківські метали
1347
“Ведмеді” на ринку золота знову домінують, ціни відновили падіння, після того як стало відомо, що мільярдер Джордж Сорос приєднався до інших інвесторів, які почали скорочувати свої інвестиції в золото.
Сімнадцять аналітиків, опитаних Bloomberg, очікують падіння цін на наступному тижні, вісім дають “бичачий” прогноз, а троє налаштовані нейтрально. Це найвища частка “ведмедів” за останні два тижні.
Думки аналітиків розділилися, після того як золото тиждень тому зросло на 13% порівняно з дворічним мінімумом $1321,95 за унцію 16 квітня.
Ціни на золото, які в цілому зростали останні 12 років, почали падати минулого місяця, після того як деякі інвестори втратили віру в золото як у засіб заощадження, в той час як акції зростали на тлі поліпшення довіри до економіки США.
При цьому падіння цін стимулювало зростання попиту в усьому світі, а обсяг продажів Монетного двору США виріс у квітні до трирічного максимуму. Попит в Індії та Китаї, які є двома найбільшими споживачами золота, також різко виріс. Але в цьому місяці продажі знизилися на 65%. З початку травня Монетний двір продав 36,5 тис. унцій у вигляді монет, тоді як у квітні показник склав 209,5 тис. унцій.
“Імпульс істотно сповільнився, – сказав старший стратег Harcourt Investment Consulting Джеремі Бейкер. – Захисний актив виразно втратив свою привабливість. Ми перебуваємо у фазі спаду”.
Цього року вартість золота впала на 18%, і дорогоцінний метал торгується на 28% нижче, ніж у вересні 2011 р. Цього року золото показує вкрай негативну динаміку, гірше тільки срібло.
Голова відділу досліджень Credit Suisse Group Рік Деверелл вважає, що протягом року вартість золота може впасти до $1100 за тройську унцію.
У I кварталі світовий попит на золото впав на 13% до найнижчого рівня за три роки, оскільки продажі в ETP переважують збільшення покупок в Китаї та Індії.
Але підтримка ринку може прийти з боку центральних банків, так як вони нарощують резерви. Торік центральні банки по всьому світу купили 534,6 тонн, що є найвищим показником з 1964 р., а в цьому році показник може скласти 450-550 тонн.
Аналітики відзначають, що, мабуть, зростання в США набирає обертів, але інфляція не зростає, і це погано для золота. Ціни будуть залишатися під тиском, до тих пір поки інвестори не побачать прискорення інфляції або подальше пом’якшення грошово-кредитної політики. Ще одним великим фактором може стати поява великого інституційного покупця золота.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас