Для збільшення конкурентоспроможності морської галузі України необхідно 25 млрд грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Для збільшення конкурентоспроможності морської галузі України необхідно 25 млрд грн

Казна та Політика
365
Для збільшення конкурентоспроможності морської галузі України до рівня, що відповідав би світовим стандартам, необхідно 25 млрд грн інвестицій. Про це повідомили в прес-службі Міністерства інфраструктури з посиланням на заступника міністра Дмитра Демидовича.
“Для того, щоб морська галузь підняла свою конкурентоспроможність і відповідала світовим стандартам: достатнім глибинам, прийому суден великої вантажопідйомності і т.д., необхідно мінімум 25 млрд грн. інвестицій в найближчі роки”, – цитує прес-служба заступника міністра.
Водночас Демидович вважає, що реформування морської галузі створить належні умови для подальшого конкурентоспроможного розвитку.
«Зараз час грає проти нас. Україна втрачає свою конкурентоспроможність як держава, яка має вихід до моря. І це позначається на вантажопотоці, і на цьому комплексі проблем, які існують. Тому, якщо ми не реалізуємо реформу зараз, через 10 років замість портів можуть бути пляжі», – передає прес-служба слова Демидовича, який зазначив, що експорт та імпорт для державних портів – це внутрішнє споживання, при цьому розвивати порти можна тільки транзитом, тому необхідно піднімати конкурентоспроможність держави, щоб збільшити обсяги транзиту.
Як повідомлялося, Міністерство інфраструктури України розпочало процедуру реорганізації державних підприємств морського транспорту та створення Адміністрації морських портів України. Реорганізація торкнеться 20 підприємств морського транспорту України – 18 морських портів, ДП «Дельта-лоцман» і Керченську поромну переправу.
Відповідно до наказу Мінінфраструктури № 163 від 19 березня, Адміністрація морських портів України є правонаступником реорганізованих державних підприємств у частині майна, прав та обов’язків відповідно до розподільчих балансів.
Також наказом створено комісію з реорганізації державних підприємств морського транспорту, до складу якої увійшли керівники та спеціалісти реорганізованих підприємств, а також лідери їхніх профспілкових організацій. Затверджено низку заходів щодо забезпечення реорганізації державних підприємств шляхом виділення стратегічних об’єктів портової інфраструктури, іншого майна, прав та обов’язків.
18 державних морських портів України за підсумками 2012 року переробили 109 млн тонн вантажів, у тому числі 33,5 млн тонн транзитних.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас