З банків Кіпру вивели 3,6 млрд євро, найспритнішими були росіяни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

З банків Кіпру вивели 3,6 млрд євро, найспритнішими були росіяни

Кредит&Депозит
907
Російські гроші першими побігли з Кіпру, коли в березні економіка острівної республіки впала, стверджує агентство Reuters, посилаючись на “проаналізовані ним документи”.
За два тижні до оголошення плану порятунку Кіпру “великі вкладники, багато з яких мали зв’язки з Росією чи іншими колишніми республіками СРСР”, вивели як мінімум 3,6 млрд євро.
“Однією з найбільших транзакцій були 80,2 млн євро, виведені з Bank of Cyprus 7 березня компанією UCP Industrial holdings, частиною United Capital Partners”, – стверджує газета.
Голова United Capital Partners – Ілля Щербович, член ради директорів “Роснафти”, який став нещодавно новим співвласником соціальної мережі “ВКонтакте”. Втім, представник UCP заявила, що ця транзакція – “мабуть, помилка або неправильна інформація”.
Видання також стверджує: “15 березня Trellas Enterprises вивела з Bank of Cyprus 2 млрд рублів”. Власником компанії є Максим Ноготков, який очолює найбільшу мережу в Росії з продажу мобільних телефонів “Связной”.
Ще однією російською структурою, на яку зареєстрована велика операція на 10 мільйонів євро, виявилася O1 Properties Limited одного із засновників ФК “Відкриття” Бориса Мінца.
InoPressa.ru цитує журналіста Бена Хойла, який зазначив, що в березні росіяни поспішно почали виводити з кіпрських банків свої кошти – саме в момент сильної економічної кризи на острові.
З кінця лютого обсяг вкладів у банках Кіпру скоротився на 5,56%, або на 3,7 млрд євро. ЦБ республіки пояснює це відтоком коштів нерезидентів, які вивели з країни 1,9 млрд євро, а також відходом місцевих жителів з банків Кіпру. Останні вилучили зі своїх рахунків 1,3 млрд євро.
Центробанк відзначає, що обсяг коштів населення на депозитах в кіпрських кредитних організаціях скорочується третій місяць поспіль. Так, у січні він зменшився на 1,7 млрд євро, а в лютому – на 0,9 млрд. У березні 2012-го клієнти тримали на рахунках у банках Кіпру 70,7 млрд євро, а в березні поточного року – на 9,9% менше, 63,7 млрд.
Дані про обсяги виведених коштів були підготовлені банками станом на 15 березня. Тобто, незадовго до оголошення Нікосією наміру про введення одноразового податку на всі рахунки. З 129 компаній, що вивели з острова більше 5 млн євро, вдалося встановити 95. З них 34 були пов’язані з Росією. Ще п’ять були пов’язані з Україною і дві – з Казахстаном.
У числі українців згадується бізнесмен Олександр Ярославський, чия Glenidge Trading вивела з Банку Кіпру 22,5 млн євро до того, як було схвалено рішення про утримування частини коштів на депозитах в рамках заходів з порятунку економіки.
Glenidge Trading зареєстрована на Британських Віргінських островах, компанія була інструментом, за допомогою якого кіпрська DCH Investment UA Limited придбала в цьому році частку в групі торговельних центрів “Караван” в Україні, стверджує Reuters.
Нагадаємо, що наприкінці березня грецька газета Proto Thema опублікувала список з більш ніж сотні клієнтів, які з 1 по 15 березня вивели сотні мільйонів євро з рахунків в Laiki. Суми, які забрав кожен з них, були відносно невеликими – 2-3 млн євро, максимум 24 млн євро.
“Ведомости” знайшли серед цих клієнтів півтора десятка пов’язаних з російським бізнесом. Так, фірма Xerfon Developments 13 березня вивела з Laiki близько 2 млн євро. Xerfon – співвласник “Торгового дому АНК”, однієї зі структур паливнозаправного комплексу “Внуково”.
Голова правління Газпромбанку Андрій Акімов забрав 6 березня найбільшу суму з усіх перерахованих у списку фізосіб – 2 млн євро.
В інших випадках російські вкладники, забравши меншу частину грошей, більшу майже у всіх випадках залишили на рахунках. Так, зокрема, діяли структури, пов’язані з колишніми гральними магнатами Олегом Бойком (виведено 1,64 млн, залишилося 2,15 млн доларів), зі структурами Юрія Ковальчука (7,23 млн і 9,5 млн доларів), групою “Альянс” братів Бажаєвих (3,13 млн і 126,98 млн рублів), “Дон-строєм” (6,11 млн і 8 млн доларів).
Обмеження були введені на Кіпрі в кінці березня, щоб уникнути відтоку грошей за кордон після введення примусового збору з вкладників кіпрських банків. Тоді влада обіцяла зберігати заходи 1-2 тижні.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас