У післякризовому світі намітились зміни: у США збираються припинити стимулювання ринку житла — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У післякризовому світі намітились зміни: у США збираються припинити стимулювання ринку житла

Казна та Політика
823
Покращення ситуації на ринку житлової нерухомості в США припускає, що зараз настав час для згортання стимулювання ринку нерухомості з боку Федеральної резервної системи. Про це заявив президент ФРБ Річмонда Джеффрі Лакер.
“Якщо подивитися на умови на ринку житла, то, я вважаю, можна припиняти купівлю іпотечних цінних паперів”, – сказав Лакер.
Голова ФРБ Річмонда послідовно виступає проти купівлі іпотечних цінних паперів центральних банком. На його думку, процес виходу з ринку може бути початий за рахунок реінвестування учасниками, а не за рахунок погашення іпотечних паперів казначейством.
Після того як відсоткові ставки були скорочені практично до нуля в кінці 2008 р., ФРС купила цінні папери майже на $3 трлн з метою зміцнення відновлення.
Лакер визнав, що хоча темпи зростання розчаровують, 2% – це досить хороший рівень з урахуванням всіх проблем, що стоять перед економікою.
Він зазначив, що зниження інфляції, швидше за все, тимчасове. При цьому Лакер не турбується про ймовірну негативну реакцію на Уолл-стріт на можливе згортання програми купівлі активів.
Раніше в цьому місяці ФРС заявила, що може або збільшити, або зменшити щомісячний обсяг покупок, який зараз становить $85 млрд.
Економічне зростання в США поки нестабільне, хоча в I кварталі показник виріс на 2,5% після дуже слабкого зростання в кінці 2012 р. Рівень безробіття відчутно знизився з пікового значення 10% наприкінці 2010 р. до поточного рівня 7,5%. ФРС в грудні оголосила про купівлю облігацій, до тих пір поки не буде помітно істотне поліпшення прогнозу щодо зайнятості в США.
Лакер сказав, що він не хвилюється з приводу загрози зростання інфляції, але вважає, що нетрадиційні заходи ФРС підвищують ризики швидкого зростання цін.
“Прогноз інфляції виглядає добре, але я вважаю, що є ризики для інфляційного прогнозу на найближчі пару років”, – додав він.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас