У Франції вже шукають безпечний спосіб видобутку сланцевого газу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Франції вже шукають безпечний спосіб видобутку сланцевого газу

Енергетика
678
У Франції шукають безпечний спосіб видобутку сланцевого газу. Про це повідомив посол Франції в Україні Ален Ремі.
В даний час, за його словами, аналогічні процеси відбуваються в США, Німеччині та Польщі.
“У Франції це заборонено. Поки в країні йде пошук іншої техніки видобутку цього газу, тому що є боязнь наслідків для навколишнього середовища. Поки у Франції ведуться дискусії і суперечки, як правильно видобувати сланцевий газ. Ми розуміємо, що це складний процес, але поки не знайдено безпечний спосіб для навколишнього середовища”, – сказав А.Ремі.
Проте посол відзначив, що не може вільно судити про рішення України про видобуток сланцевого газу, оскільки проблема газу в Україну зовсім інша, ніж проблема газу в його країні. У Франції атомна енергія відповідає на більшість потреб в галузі енергетики, так що потреба в такому вигляді газу менша, ніж в інших країнах.
“Кожна країна відповідає за свої інтереси, як правило. В Україні це початок процесу. Зараз (Україна – ред.) підписала великий договір з європейською компанією і протягом виконання цього контракту, можливо будуть якісь зміни. Подивимося, як це буде розвиватися”, – зазначив посол Франції.
Нагадаємо, 24 січня поточного року в Давосі у присутності Президента України Віктора Януковича і прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте підписано угоду між компанією Shell і компанією “Надра Юзівська” про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській площі в Харківській і Донецькій областях.
Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький повідомив, що Україна отримає “вільний” сланцевий газ на початку 2015 року. Міністр запевнив, що видобуток сланцевого газу не завдає більше шкоди екології, ніж видобуток традиційного газу.
Однак у Харкові, Луганську і Донецьку пройшли численні мітинги протесту проти видобутку сланцевого газу через екологічні ризики для здоров’я людей і навколишнього середовища.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас