Самою ракеткою ситий не будеш — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Самою ракеткою ситий не будеш

Особисті фінанси
4100
Багато популярних спортсменів справедливо вважають, що основне заняття не буде безперебійно годувати їх до кінця життя і для подальшого розвитку потрібно відкривати власну справу в тій же або якійсь іншій сфері. Наприклад, російська тенісистка Марія Шарапова випускає цукерки, а хокеїст Ігор Ларіонов після закінчення кар’єри зайнявся виноробством. «Лента.ру» вирішила нагадати, в якому бізнесі зайняті й інші відомі спортсмени. Для репрезентативності з кожного виду спорту ми взяли по дві людини – одного росіянина та одного іноземця.
Марія Шарапова, теніс
У світовому рейтингу посідає друге місце. За оцінками журналу Forbes, Шарапова кілька років поспіль була найбільш високооплачуваною спортсменкою у світі. У 2012 році її дохід склав 27,6 мільйона доларів. Більшу частину тенісистка заробляє на участі в рекламі, проте минулого року вона вирішила вкластися в солодощі і почати випуск жувальних цукерок під брендом Sugarpova (від англ. Sugar – «цукор»).
Продаж Sugarpova за кордоном почався в серпні 2012 року. З кінця квітня поточного року солодощі від Шарапової можна купити і в Москві: одна упаковка коштує 175 рублів. Цукерки випускаються в 15 варіантах, у кожного з яких свій смак і форма: від тенісних м’ячиків і туфельок до сердечок, зірочок і акул.
Цікаво, що в одному з інтерв’ю Шарапова заявила, що почала займатися бізнесом не заради грошей, а тому, що їй дуже цікаво його вивчати, і ще тому, що вона з дитинства була ласункою і любила цукерки. Про те, наскільки успішно йде у Шарапової цукерковий бізнес, поки говорити рано, проте за мимовільну пропаганду нездорової їжі тенісистку вже розкритикували дитячі психологи у Великобританії та Австралії.
Вінус і Серена Вільямс, теніс
Сестри Серена (перше місце світового рейтингу) і Вінус (24-е) Вільямс, крім успіхів на тенісному корті, відомі і як досить успішні ділові жінки. Вінус керує фірмою V Starr Interiors, що займається дизайном інтер’єрів (за іншими даними, тенісистка заснувала дизайн-бюро Williams Interior Design), а ще в 2007 році вона запустила власну модну лінію одягу та взуття. На початку травня стало відомо, що Венус стала одним зі співвласників американської ліги World Team Tennis, заснованої тенісисткою Біллі Джин Кінг.
Серена Вільямс разом із сестрою з 2009 року є співвласником професійного футбольного клубу з Маямі Miami Dolphins. З 2004 тенісистка випускає одяг під маркою Aneres (ім’я Серена, написане навпаки), а в 2009-му вона запустила колекцію сумок і ювелірних прикрас під назвою Signature Statement. Якихось особливих рекордів на бізнес-ниві обидві сестри, може, і не поставили, але, як регулярно пишуть багато видань, турбуватися про свій добробут після завершення кар’єри їм точно не доведеться.
Ігор Ларіонов, хокей
Дворазовий олімпійський чемпіон у складі збірної СРСР з хокею Ігор Ларіонов після закінчення кар’єри зайнявся виноробством. Він заснував компанію Triple Overtime; каліфорнійсько-австралійські вина, що випускаються нею, виходили, зокрема, під марками Hat-trick і Slapshot. Як розповідав хокеїст, назва компанії пов’язана з матчем 2002 року, коли Ларіонов забив гол у третьому овертаймі і став найстарішим гравцем в історії НХЛ, який забив гол у фіналі Кубка Стенлі.
Самою ракеткою ситий не будеш
Відгуки про ларіоновські вина в цілому позитивні, та й ціни порівняно невисокі. Хоча, за деякими даними, на російському ринку продукція Triple Overtime не дуже-то популярна. У лютому поточного року хокеїст заявляв, що готовий випустити партію вина, присвяченого сочинській Олімпіаді. Про реакцію з боку оргкомітету “Сочі 2014” поки не повідомлялося.
Уейн Гретцкі, хокей
Не менш титулований хокеїст, канадець Уейн Гретцкі, визнаний кращим бомбардиром і снайпером в історії НХЛ, після завершення кар’єри також вдався до виноробства. У 2007 році повідомлялося, що вина від Гретцкі в першу чергу можна буде спробувати в його ресторані в Торонто. Тепер продукцію Wayne Gretzky Estate можна купити прямо на сайті виноробні за ціною від 14 до 99 доларів за пляшку.
Крім винного і ресторанного бізнесу, хокеїст активно знімався в кіно і на телебаченні. Крім того, він є співвласником кількох спортивних команд, а також акціонером у виробнику спортивного обладнання First Team Sports і операторі хокейних стадіонів Worldwide Roller Hockey. Як бізнесмен Гретцкі вельми заповзятливий: у 1985 році він купив квебекський хокейний клуб Hull Olympiques за 175 тисяч канадських доларів, а сім років по тому продав його за 550 тисяч. За оцінкою Celebrity Net Worth, статки Гретцкі становлять близько 200 мільйонів доларів.
Федір Ємельяненко, бої без правил
Багаторазовий чемпіон світу зі змішаних єдиноборств (MMA) Федір Ємельяненко, який провів в минулому році свій останній бій, будучи президентом Союзу змішаних бойових єдиноборств ММА Росії і членом Ради з розвитку фізкультури і спорту, осторонь від бізнесу теж не залишився. Він виступив співавтором кількох книг, у тому числі книги «Самбо – наука перемагати» (2012), і став обличчям спортивного одягу Forward.
Самою ракеткою ситий не будеш
У березні 2012 року в ЗМІ з посиланням на партнера і менеджера Ємельяненка Вадима Фінкельштейна повідомлялося, що спортсмен планує відкрити до 20 магазинів одягу та екіпіровки для бійців і фанатів змішаних єдиноборств MMA Imperia. Перша торговельна точка була запущена в Санкт-Петербурзі; передбачалося, що магазини мережі запрацюють також у Сочі, Самарі, Ростові-на-Дону, Красноярську, Хабаровську і Владивостоці. Як повідомляє сама MMA Imperia, у компанії поки є п’ять роздрібних магазинів у Петербурзі та один в Москві.
За даними російського Forbes, Ємельяненко є співвласником компанії M1-Global, найбільшого російського промоутера боїв зі змішаних єдиноборств. Сам спортсмен про свої доходи і бізнес-проекти особливо не поширюється. У тому ж Forbes в 2012 році його дохід оцінили в 2,2 мільйона доларів.
Оскар Де Ла Хойя, бокс
Колишній чемпіон світу з боксу в шести вагових категоріях на прізвисько «Золотий хлопчик» (The Golden Boy) Оскар Де Ла Хойя вважається одним з найпопулярніших в світі боксерів. Популярність його можна виміряти в тому числі і в грошових знаках: на трансляціях 18 своїх матчів за системою pay-per-view («плати-і-дивися») Де Ла Хойя заробив 612 мільйонів доларів – більше від всіх боксерів у світі.
У 2000 році Де Ла Хойя випустив музичний альбом під назвою «Оскар» англійською та іспанською мовами. Альбом був номінований на «Греммі», але так її і не отримав. Судячи з дискографії колишнього боксера, в якій «Оскар» виявився першим і єдиним альбомом, з музикою у колишнього боксера поки не склалося, чого ніяк не скажеш про основну його професію.
У 2002 році «Золотий хлопчик» заснував компанію Golden Boy Promotions, яка займається організацією професійних боксерських поєдинків. Як наголошується на сайті самої компанії, Де Ла Хойя став першим латиноамериканцем, що володіє в США промоутерською компанією для боксерів. Особисто Де Ла Хойї належить більше половини акцій Golden Boy Promotions, щорічно цей бізнес приносить йому понад сто тисяч доларів.
Валерій Карпін, футбол
Колишній гравець, генеральний директор, а зараз головний тренер московського ФК «Спартак» Валерій Карпін відомий і як один з учасників ринку нерухомості в Іспанії, де він провів більшу частину своєї футбольної кар’єри, виступаючи за «Реал Сосьєдад», «Валенсію» і «Сельту». Після завершення кар’єри гравця в 2005 році Карпін заснував в Галісії девелоперську компанію Destinos Brasil Inversiones SL (за іншими даними, вона називалася просто Valery Karpin). На сторінці Карпіна у ФІФА зазначається, що його партнером по будівельному бізнесу став колишній футболіст клубу «Сельта» Мічел Сальгадо (Michel Salgado).
У 2007-2010 роках фірма Карпіна була головним спонсором велошоссейної команди «Карпін-Галісія». Однак через світову фінансову кризу компанія опинилася у важкому становищі. У 2011-му в ЗМІ почали з’являтися повідомлення про те, що компанії загрожує банкрутство, однак, судячи з усього, його все ж вдалося уникнути. У квітні поточного року стало відомо, що Карпіним зацікавилися кілька іспанських клубів, видання відзначали також, що у разі переїзду потенційному тренеру буде простіше стежити за своїм будівельним бізнесом.
Девід Бекхем, футбол
Колишній півзахисник збірної Англії з футболу Девід Бекхем, зараз грає за французький клуб «Парі Сен-Жермен», є одним з найбільш високооплачуваних спортсменів світу. За оцінками журналу Forbes, заробіток футболіста за рік (на середину 2012-го) склав 46 мільйонів доларів.
Самою ракеткою ситий не будеш
Крім активної участі в рекламних кампаніях різних фірм (від Burger King до Samsung), Бекхем з 2012 року випускає також власну лінію білизни в партнерстві з мережею універмагів H&M, кілька фірмових ароматів, а в лютому 2013 року оголосив про те, що відкриє ресторан разом з відомим британським ведучим кулінарних шоу Гордоном Ремсі.
Дружина Бекхема, колишня учасниця групи Spice Girls Вікторія, також займається бізнесом: вона випускає власні колекції одягу та сумок. Для управління всіма напрямками бізнесу у подружжя є чотири компанії, які регулярно звітують про результати роботи. Дві з них, Footwork Productions і Beckham Ventures, здебільшого ведуть справи Девіда. За підсумками 2011 року (останні дані), прибуток Footwork склав 15,2 мільйона фунтів стерлінгів (близько 23 мільйонів доларів). Збитки Beckham Ventures склали 1,67 мільйона фунтів, але, як зазначають у пресі, компанія вкладала кошти в запуск лінії одягу від Вікторії.
Ірина Рябова
За матеріалами:
Лента.РУ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас