Укрспирт шукає мільярд на перепрофілювання заводів під виробництво біоетанолу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Укрспирт шукає мільярд на перепрофілювання заводів під виробництво біоетанолу

Казна та Політика
782
“Укрспирт шукає близько 1 млрд грн на перепрофілювання своїх заводів під виробництво біоетанолу. Про це на міжнародному форумі інновацій та інвестицій повідомив один з керівників департаменту ДП “Укрспирт” Руслан Рибаков.
“Вартість проекту на перебудову цих заводів становить 350 млн грн – відносно невелика вартість для вирішення такої великої проблеми. Є два види проекту. Перший вид – це мінімальний проект, це тільки щоб перебудувати заводи на мінімальну потребу. І другий проект на 970 млн грн. Це проект, який вирішує всі загальні питання, пов’язані з виробництвом і рентабельним виробництвом біоетанолу. Там є кілька напрямків, які вирішать питання: енергозбереження, використання твердого палива, переведення котлів. Все це враховано в другому проекті. Проект дуже цікавий, вартість його трохи більша, але це суттєво просуне країну вперед”, – зазначив Рибаков.
За його словами, уряд так і не виділив кошти на перепрофілювання заводів, а запропонував звернутися до банків і приватних інвесторів.
“Вирішити питання за рахунок фінансування з джерел державних поки не виходить, хоча цього року було передбачено бюджетом десь приблизно 300 млн за двома програмами на ці напрямки, але Мінфін бюджетну заявку не задовольнив”, – сказав Рибаков.
Він також додав, що сьогодні підприємство вже перепрофілювало деякі заводи, на яких працює приватний інвестор, хоча вони і залишилися в державній власності, а інші можуть бути перепрофільовані під конкретні пропозиції інвесторів.
“Інвестору може бути кілька пропозицій: перша – є певні заводи, які готові для переведення, якщо інвестор, наприклад, дасть 100 млн грн. або 50, або 10 млн. Під гроші будемо підбирати конкретно заводи, які повинні бути реконструйовані. Спосіб реконструкції. Приклад – є вже реконструйовані заводи”, – додав Рибаков.
За його словами, головною причиною перепрофілювання є невідповідність потужностей спиртової галузі України і ринку збуту.
“Об’єктивно ситуація склалася так, що на сьогодні виробнича потужність спиртової галузі України складає приблизно 70 млн декалітрів спирту на рік, але ринок збуту становить тільки 22 млн декалітрів спирту. Цей ринок збуту стійкий, він приблизно за останні 10 років не змінюється і можна говорити, що практично сформований. Збільшення виробництва спирту як такого, який йде на 95% на потреби алкогольного ринку, не відбувається. Єдиним виходом з цієї кризової ситуації невідповідності виробничих потужностей ринку збуту є перепрофілювання існуючих заводів на виробництво іншої продукції. Такою іншою продукцією є біоетанол, який вже протягом багатьох років з великим успіхом виробляється і в країнах Європейського союзу, і у світі”, – пояснив Рибаков.
Він додав, що в попередньому році в світі було вироблено 900 млн т біоетанолу, в той час, як Україна може вийти приблизно на 250 тис. т на рік.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас