Нацкомпослуг обіцяє не підвищувати тарифи на тепло — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нацкомпослуг обіцяє не підвищувати тарифи на тепло

Казна та Політика
197
Тарифи на теплову енергію в Україні підвищуватися не будуть.
Як повідомили УНІАН у прес-службі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, про це заявив член Нацкомпослуг Валерій Кальченко на підсумковій конференції проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Реформа міського теплозабезпечення в Україні».
Кальченко зазначив, що комісія розробила і подала на погодження Положення про встановлення тарифів на теплову енергію нижче економічно обґрунтованого рівня. Нацкомпослуг отримає право офіційно розрахувати і закріпити економічно обґрунтований тариф. Одночасно буде підтверджуватися розмір чинних (базових) тарифів на тепло для населення. Тобто тариф підвищуватися не буде.
За словами члена Нацкомпослуг, такий порядок необхідний тільки для економічних розрахунків та проведення компенсації різниці в тарифах. Розмір компенсації буде розраховуватися як різниця між чинним та економічно обґрунтованим тарифом, помножена на обсяг реалізованих підприємством комунальних послуг.
Кальченко нагадав, що цього року на ці цілі в держбюджеті передбачено 5,125 млрд грн.
За даними Нацкомпослуг, чинні тарифи на комунальні послуги не відповідають економічно обґрунтованому рівню. Зокрема, середньозважений тариф на теплову енергію, який платить населення, становить 227 грн/Гкал. При цьому економічно обґрунтований рівень тарифу становить 312 грн/Гкал. Таким чином, в середньому по Україні тарифи покривають близько 70% собівартості теплової енергії. Різницю підприємствам покриває держава.
Як повідомляв УНІАН, в оновленій редакції проекту постанови «Про приведення тарифів на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення до економічно обґрунтованого рівня» Нацкомпослуг пропонує на перехідний період затвердити тимчасові тарифи на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, застосувавши до чинних тарифів коефіцієнт 1.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас