Лавина політичних скандалів перевела адміністрацію Обами на "режим виживання" — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Лавина політичних скандалів перевела адміністрацію Обами на "режим виживання"

Світ
2199
Всього за тиждень політична машина Барака Обами перейшла на “режим виживання”, і, можливо, вперше за весь час його президентства шкода може стати непоправною, пише The Blaze. Три “одкровення” обрушилися одне за іншим, як лавина. По-перше, слухання в Конгресі у справі про напад на американське посольство в лівійському Бенгазі, за висловом автора, “довели поза всякими розумними сумнівами, що нинішня адміністрація безпорадна, нечесна і боягузливо-політизована”.
Конгресмени-республіканці, як зазначає РІА “Новости”, звинуватили владу в дезінформації, нездатності забезпечити безпеку дипломатів і спробах приховати обставини загибелі посла Крістофера Стівенса і ще трьох співробітників під час нападу 11 вересня минулого року.
Незабаром вибухнула друга “бомба”: національна Податкова служба визнала, що восени 2012 року, під час передвиборчої кампанії, з особливою пристрастю перевіряла консервативні політичні групи, у назві яких фігурують слова і словосполучення “партія чаювання”, “патріотичний” і деякі інші. Служба вибачилася і почала внутрішнє розслідування. Повного розслідування зажадали і в Білому домі, проте адвокат консервативних громадських організацій переконаний, що керівництво служби не могло знати про порушення, пише РБК.
Нарешті, третім ударом став скандал з прослуховуванням телефонних розмов репортерів найбільшого в країні інформаційного агентства Associated Press. Це стало справжньою насмішкою над конституційним правом громадян на свободу слова, наголошується в статті The Blaze. У найжорсткіших висловах автор коментує, що тепер можна і знамениту Першу поправку зарахувати до “жертв облудної політики адміністрації Обами та автократії, що зароджується”.
Видання зазначає, що Бак Секстон, який написав цей матеріал, до співпраці з The Blaze був офіцером ЦРУ, зокрема, працював у контртерористичному центрі і Відділі досліджень Іраку. На його думку, адміністрація Обами опинилася в пастці. Ці три скандали загрожують перетворити другий термін президента на безперервну “партизанську гризню”. Принаймні, Республіканська партія вже вимагає відповідей, що може призвести до масштабного розслідування і як наслідок – відставок і навіть, не виключено, імпічменту, підсумовує Секстон.
Білий дім про скандал з прослуховуванням: преса повинна бути вільна, але витоки неприпустимі
Сам Барак Обама поки не коментує найсвіжіший скандал – з прослуховуванням AP. “Президент вірить, що преса, як правило, повинна мати широкі можливості вести журналістські розслідування”, – цитує Reuters офіційного представника президента Джея Карні. “Також, як президент і громадянин, він вважає, що ми не можемо допустити витоків секретної інформації, які можуть зашкодити нашим національним інтересам або нашим громадянам”, – додав він.
Іншими словами, прес-служба Білого дому заявила, що, на думку Обами, важливо дотримуватися балансу між свободою преси і необхідними розслідуваннями витоків секретної інформації, пояснює “Газета.ru”.
Точне число журналістів, чиї розмови прослуховувалися владою, невідомо. Однак, за даними AP, в офісах, де велося прослуховування, в той час працювало більше сотні співробітників.
Цілі, з якими велися записи, журналістам не пояснили. На їхню думку, це могло бути пов’язано з розслідуванням Генеральної прокуратури з приводу витоку секретної інформації про торішню спецоперацію ЦРУ в Ємені. Тоді агенти запобігли підриву пасажирського авіалайнера, що летів у США.
Журналісти AP зробили цей факт надбанням громадськості, викликавши невдоволення голови розвідки Джона Бреннана, якого ФБР згодом допитувало з приводу витоку. Тепер же виявилося, що п’ять журналістів і один редактор, що працювали над повідомленням про операцію ЦРУ, виявилися в числі тих, чиї розмови прослуховувалися.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас