Англійські ЗМІ: У Британії закликають полегшити в’їзд українців і росіян на сезонні роботи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Англійські ЗМІ: У Британії закликають полегшити в’їзд українців і росіян на сезонні роботи

Світ
780
Консультативний комітет з міграції Британії (Mac) закликав міністра внутрішніх справ Терезу Мей розглянути питання заохочення приїзду в країну східноєвропейських робітників з таких країн як Україна та Росія, інакше країна може зіткнутися з суттєвим браком робочої сили під час сезонних робіт. Про це пише The Guardian.
Як зазначається у звіті Mac, британські фермери повинні бути в змозі набрати достатню кількість сезонних збирачів фруктів і овочів у перші один-два роки після того як у грудні буде посилено обмеження на ринку праці для болгарських і румунських працівників. Комітет заявив, що брак сезонних трудових мігрантів у середньостроковій перспективі призведе до зростання витрат на оплату праці і, як наслідок, збільшення цін на овочі та фрукти на 10-15%. Mac попередив, що магазини та супермаркети, швидше за все, звернуться до дешевих іноземних фруктів і овочів, що призведе до втрати робочих місць у британській галузі садівництва.
Схема сезонних сільськогосподарських робітників (SAWS) дозволяє річну квоту 21 тис 250 болгарських і румунських працівників, зайнятих у сільському господарстві на строк до шести місяців. Дію схеми буде припинено наприкінці цього року, що і спричинить брак робітників. До сьогодні робота схеми мала вирішальне значення для постачання полуниці, салату, яблук та інших м’яких фруктів і овочів до британських магазинів.
У зв’язку з цим міграційні експерти радять міністру подумати над заміною сезонних робітників у схемі працівниками з-поза меж Європи, зокрема, з таких країн, як Україна, яка має велику кількість студентів у галузі сільського господарства.
За словами голови Mac Девіда Меткалфа, рішення про заміну схеми означатиме, що уряд захищає садівництво як пріоритетний сектор.
За матеріалами:
Тиждень.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас