У Великобританії оприлюднено текст питання на референдумі - про вихід з Євросоюзу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

У Великобританії оприлюднено текст питання на референдумі - про вихід з Євросоюзу

Світ
781
У британський парламент сьогодні був внесений законопроект про майбутній референдум про відносини з ЄС. Підготовлений Консервативною партією прем’єра Девіда Кемерона документ визначає дату голосування і питання, яке буде задане підданим Її Величності.
Як очікується, референдум має пройти не пізніше кінця 2017 – за умови, що торі вдасться здобути перемогу на виборах 2015 року. У цьому випадку виборцям буде задано конкретне питання, що передбачає відповідь “так” або “ні”: “Чи вважаєте ви, що Великобританія повинна залишатися членом ЄС?”
Цікаво, що, будучи ініціатором референдуму, сам Кемерон не є прихильником виходу зі складу спільноти. “Я вважаю, що ми повинні залишитися в ЄС, – зазначає прем’єр. – Нам надзвичайно важливо продовжувати бути учасниками єдиного ринку і мати можливість нарощувати свій вплив в Європі”.
У той же час, за словами Кемерона, подальше існування спільноти в її нинішньому вигляді неприпустимо. “У наших національних інтересах реформувати ЄС, зробити його більш відкритим, конкурентоспроможним і гнучким, – заявив він напередодні у Вашингтоні на спільній прес-конференції з президентом США Бараком Обамою. – Крім того, необхідно змінити роль самої Великобританії в співтоваристві”.
Кемерон визнав, що законопроект, перше голосування по якому пройде вже в середу, зіткнеться з опором з боку інших парламентських партій, перш за все, молодшого партнера консерваторів по правлячій коаліції – ліберал-демократів. “Поки ми так і не можемо прийти до компромісу з питання Європи”, – констатував він.
За матеріалами:
ІТАР-ТАСС
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас