Газпром має намір збудувати трубопровід в обхід України у найкоротші терміни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Газпром має намір збудувати трубопровід в обхід України у найкоротші терміни

Енергетика
1139
Керівник російської газової монополії Газпрому Олексій Міллер повідомив, що газопровід Ямал-Європа-2 в обхід України може бути споруджений в “дуже-дуже” короткі терміни, оскільки не вимагає великих витрат, заявив він у Вітебську.
“Ми добре знаємо, що магістральний газопровід Ямал-Європа-1, ті потужності які створені на території Білорусі та Польщі, вони були свого часу створені і побудовані з інфраструктурним доопрацюванням для будівництва другої нитки – Ямал-Європа-2. І те, що проект може бути реалізований в дуже-дуже короткі терміни, є ще однією перевагою проекту Ямал-Європа-2”, – підкреслив топ-менеджер газового гіганта.
Він зазначив, що Ямал-Європа-2 дійсно дуже важливий для таких держав, як Польща, Словаччина, Угорщина, так як реалізація цього проекту, без сумніву, підвищить надійність і стабільність поставок газу в ці країни.
Нагадаємо, що раніше президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що його країна зазнала винятково іміджевих втрат через підписання меморандуму за проектом Ямал-2.
За словами Міллера, цей проект відрізняється від інших низкою істотних переваг.
“У першу чергу, я хотів би відзначити те, що проект не вимагає якихось високих капітальних витрат, це недорогий проект. Друге, це проект, який є високоефективним. У нас на сьогоднішній день є попередні техніко-економічні оцінки цього проекту”, – зазначив керівник Газпрому.
Він підкреслив, що відповідно до меморандуму, який був укладений нещодавно з польськими колегами в Санкт-Петербурзі, спровокувавши скандал у Варшаві, розпочата робота з розробки техніко-економічного обґрунтування Ямал-Європа-2, яке закінчать до кінця поточного року.
Нагадаємо, раніше польський прем’єр Дональд Туск відправив у відставку керівника Держказначейства Міколая Будзановскі і закликав до кадрових змін в газовій монополії країни PGNiG після того, як Росія заявила про плани будівництва через Польщу трубопроводу в обхід України.
***
Підписання меморандуму за проектом Ямал-2 викликало великий резонанс у Польщі, який призвів до відставки міністра державного майна у зв’язку з недостатнім контролем над державними компаніями. Меморандум, який де-факто є лише декларацією про намір провести техніко-економічне обґрунтування проекту, підписали Газпром та польсько-російська компанія EuroPol Gas, якою наполовину володіє російський газовий монополіст і польська державна PGNIG.
У цей же день міністр держказначейства РП, що відповідає за ПЕК країни, Міколай Будзановскі і голова правління PGNiG Гражина Петровська-Олива заявили, що польська сторона не погоджувалася на будівництво газопроводу, а в Росії перебільшили значення цього документа.
Як повідомлялося, Росія пропонує польській владі побудувати газопровід з білоруського Кобрина до словацького міста Великі Капушани, яким хоче транспортувати додатково до Польщі, Словаччини та Угорщини 15 млрд кубометрів газу. Голова польського уряду Дональд Туск і президент Коморовський, коментуючи цю ініціативу, заявили, що не братимуть участі у політичних проектах Газпрому, які загрожують інтересам України.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас