Греція повертає довіру інвесторів: Fitch підвищило рейтинг країни — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Греція повертає довіру інвесторів: Fitch підвищило рейтинг країни

Світ
314
Міжнародне агентство Fitch підвищило рейтинг Греції з “ССС” до “B-” зі “стабільним” прогнозом, зазначивши позитивні зрушення в економіці і скорочення дефіциту поточного рахунку.
На думку аналітиків Fitch, це знижує ризики виходу країни із зони євро. До відновлення ще далеко, але в цілому ситуація покращилася, внаслідок чого ділові настрої в Греції зросли до трирічних максимумів.
Оцінки надійності в інших агентств трохи різняться. Так, у Standard & Poor’s рейтинг знаходиться на “B-”, а за шкалою Moody’s – на “С”.
Правда, варто відзначити, що у всіх трьох агентств рейтинг Греції знаходиться в ранзі “сміттєвих”.
Нагадаємо, що напередодні на засіданні Єврогрупи було ухвалено рішення про виділення Афінам чергового траншу фінансової допомоги.
Греція отримає черговий транш у розмірі 7,5 млрд євро. Перша частина траншу – 4,2 млрд євро – буде переведена в травні, а решта 3,3 млрд євро – в червні. “Трійка” вважає виконаними більшість умов, висунутих перед Афінами на період до кінця березня 2013 р.
Комісія ЄС відзначила прогрес, досягнутий Афінами в оздоровленні національної економіки, проте попередила, що для виконання умов, що стосуються 2015 і 2016 рр., владі Греції слід продовжити політику жорсткої економії.
Єрун Дейсселблум, президент Єврогрупи: “Останні дані свідчать про поліпшення в секторі державного управління. Дефіцит поточного рахунку Греції скорочується швидкими темпами.
Крім того, стабільність банківського сектора поступово поліпшується. Греція також досягла значного прогресу в реалізації попередніх заходів, необхідних для отримання допомоги. Враховуючи те, що ми сьогодні почули, впевнені, що Греція зробить подальші необхідні кроки”.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас