Вартість квартир "доступного житла" може подешевшати на 20-40% - віце-прем'єр — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вартість квартир "доступного житла" може подешевшати на 20-40% - віце-прем'єр

Казна та Політика
1646
Вартість квартир, що будуються в рамках програм «Доступне житло», може скоротитися на 20-40% в результаті економії на проектах, безкоштовного виділення землі і підведення інженерних комунікацій за рахунок бюджету.
Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.
За його словами, з початку року кількість будівельних майданчиків у рамках реалізації програм «Доступне житло» зросла в 9 разів. Сьогодні розроблено 77 проектів багатоповерхових будинків на понад 6,6 тисяч квартир.
Зокрема, будівництво доступного житла ведеться в Дніпропетровську (житловий масив Лівобережний), Донецьку (вул. Багратіона), Київській області (Вишгород, вул. Набережна), Львові (вул. Роксолани), Миколаєві (вул. Громадянська), Одеській області (Південне, II мікрорайон), Харкові (вул. Дача), Києві (4А мікрорайон житлового масиву Позняки), Севастополі (Камишова бухта).
Вілкул зазначив, що для зниження вартості житла Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило проекти будівництва повторного застосування, що зменшує витрати на проектні розробки.
Також в регіонах за рахунок бюджету підводяться комунікації (електричні мережі, мережі водопостачання та водовідведення) до будівельного майданчика. Крім того, під будівництво в рамках програм «Доступне житло» безкоштовно виділяється земля. Це дозволяє на 20-40% скоротити вартість квадратного метра житла в цих будинках.
За даними Вілкула, всього в регіонах вже підготовлено 43 земельні ділянки для будівництва 194 житлових будинків загальною площею більше 1,2 млн кв м на 22 тисячі квартир.
Як повідомлялося, в Україні на дев’яти земельних ділянках з 43 відібраних почалося будівництво житлових мікрорайонів, які можуть брати участь у державних програмах забезпечення житлом громадян.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас