Молодий мільярдер Курченко купить у російського "ЛУКОЙЛу" нафту на $2 млрд - для Одеського НПЗ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Молодий мільярдер Курченко купить у російського "ЛУКОЙЛу" нафту на $2 млрд - для Одеського НПЗ

Енергетика
1569
Одеський нафтопереробний завод (Одеський НПЗ), куплений у березні-2013 групою ВЕТЕК новоспеченого олігарха Сергія Курченка, планує протягом року, до травня 2014 го, придбати у російської компанії “ЛУКОЙЛ” нафту на загальну суму $1,98 млрд.
Про це йдеться у протоколі зборів акціонерів Одеського НПЗ від 29 квітня.
Крім того, НПЗ планує укласти низку договорів на реалізацію нафтопродуктів у період з травня 2013 року по квітень 2014 на загальну суму близько 18,5 млрд грн ($2,3 млрд).
“Завод підпише договір з компанією “Лукойл Україна” на 9,1 млрд грн, з компанією Litasco SA (трейдингова компанія “Лукойлу”) на $1,04 млрд, з компанією “Лукойл-Молдова” – на $91 млн, і з компанією “Лук Авіа Ойл” (Київ, займається реалізацією пального для авіації) – на $42 млн”, – йдеться в повідомленні.
Крім цього, акціонери Одеського НПЗ схвалили продовження терміну дії договору з компанією SLB Invest Limited (Кіпр), що відкрила раніше заводу кредитну лінію на $850 млн.
Також НПЗ планує укласти з компанією Soprema Trading Ltd договір на виконання робіт з переробки нафти та виробництва нафтопродуктів на суму $60 млн.
Як відомо, на початку березня 2013 р. Одеський НПЗ придбала група ВЕТЕК новоспеченого олігарха Сергія Курченка. Сума угоди не розкривається, проте, за оцінками експертів, вона могла скласти близько $200 млн.
Одеський НПЗ був зупинений в жовтні 2010 року у зв’язку з економічною ситуацією, що склалася на ринку нафтопродуктів України, а також зі зміною схеми поставок нафти.
29 березня Одеський НПЗ був “урочисто” запущений в роботу за участю міністра енергетики. Проектна потужність заводу з переробки сировини становить 2,8 млн тонн на рік.
Як писало ZN.UA, зробити Одеський НПЗ прибутковим можуть тільки масштабні інвестиції – не менше $500 млн дол, на освоєння яких знадобиться мінімум п’ять років. Не виключено, що новий власник розраховує на державну підтримку, і тут вельми симптоматично поновилися розмови про необхідність введення мит на імпорт нафтопродуктів, зокрема білоруського виробництва. Невідомо, чи доклав до цього руку новий власник Одеського НПЗ, але не викликає сумнівів, що таку ініціативу він буде щиро підтримувати.
Крім того, за даними джерел ZN.UA в АП, влада активно розглядала відмову від схеми контрабанди нафтопродуктів через систему митних ліцензійних складів на користь варіанту використання Одеського НПЗ.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас