Закон про антикорупційну політику дозволить суспільству контролювати чиновників - Тігіпко — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Закон про антикорупційну політику дозволить суспільству контролювати чиновників - Тігіпко

Казна та Політика
656
Ухвалення закону про реалізацію державної антикорупційної політики дозволить суспільству контролювати чиновників і ще більше наблизить Україну до європейських стандартів. Про це заявив народний депутат України, заступник голови парламентської фракції Партії регіонів Сергій Тігіпко, коментуючи голосування у Верховній Раді за проект закону №2837 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації державної антикорупційної політики”, передає прес-служба нардепа.
Законопроект був підтриманий у цілому 373 депутатами.
За словами С.Тігіпка, чинне антикорупційне законодавство недосконале, а фінансовий контроль за декларуванням майна, доходів і витрат чиновників фактично не здійснюється. У такій ситуації існує реальна можливість приховувати факти отримання неправомірної вигоди, декларуючи лише частину свого майна і витрат.
“Ухвалення закону дозволяє посилити контроль за доходами і витратами чиновників та їхніх родичів. Реалізація ініціатив, запропонованих в документі, створить ефективну систему протидії корупції на всіх рівнях влади”, – підкреслив народний депутат.
Політик також зазначив, що цей документ був підготовлений спільною робочою групою, в якій брали участь депутати і від більшості, і від опозиції.
Як повідомляв УНН, Міністерство юстиції оприлюднило черговий щорічний антикорупційний звіт про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції в 2012 році.
Довідка. З 1 липня 2011 року набрали чинності нові антикорупційні Закони України “Про засади запобігання та протидії корупції” та “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення”, схвалені Верховною Радою України 7 квітня 2011 р. Зазначеними законами визначено нові принципи запобігання і протидії корупції, а також забезпечено приведення законодавства про кримінальну та адміністративну відповідальність за корупційні правопорушення у відповідність з міжнародно-правовими актами.
Відповідно до статті 19 Закону України “Про засади запобігання та протидії корупції” спеціально уповноважений орган з питань антикорупційної політики щороку готує і публікує звіт про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції. Тимчасово спеціально уповноваженим органом з питань антикорупційної політики, відповідно до Указу Президента України від 5 жовтня 2011 року №964, визначено Міністерство юстиції.
За матеріалами:
УНН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас