Генпрокуратура України виявила факти страхових махінацій на суму 220 млн грн — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Генпрокуратура України виявила факти страхових махінацій на суму 220 млн грн

Кримінал
820
Генеральна прокуратура України під час перевірки діяльності Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), виявила факт виплати відшкодувань однією з великих страхових компаній країни у розмірі 220 млн грн на користь двох підприємств за нібито настання страхових випадків у вигляді пожеж у Дніпропетровську.
Про це повідомляється на веб-сайті Генпрокуратури з посиланням на начальника управління нагляду за дотриманням законів органами податкової міліції Олександра Бондаренка.
Він зазначає, що у Нацкомфінпослуг не виникли підозри щодо виплати цією страховою компанією фізичним особам страхових відшкодувань та винагород майже на 8 млн грн.
“Однак Генеральною прокуратурою України під час перевірки достовірності зазначених страхових випадків встановлено, що насправді ніяких пожеж не було, а зазначені фізичні особи ніякого страхового відшкодування не отримували, договори страхування не підписували”, – стверджує О.Бондаренко.
За словами начальника управління, зазначені документи були підроблені посадовими особами страхової компанії, внаслідок чого страхові виплати були видані підставним особам незаконно.
Крім того, як повідомив О.Бондаренко, перевіркою було встановлено, що засновниками деяких страхових компаній країни виступають фізособи, суми внесків яких склали десятки мільйонів гривень, а джерела походження коштів не перевіряються.
Генпрокуратура також повідомляє, що протягом минулого та поточного років Нацкомфінпослуг не повідомила правоохоронним органам і Держфінмоніторингу про підозрілі фінансові угоди і злочинні схеми в роботі піднаглядних суб’єктів.
“Це свідчить лише про те, що ефективність державного нагляду на даному напрямі дуже низька, а надані повноваження Комісією на належному рівні не використовуються, перевірки суб’єктів первинного фінансового моніторингу в 2012 – першому кварталі 2013 р. носили формальний характер і зводилися до пошуку дрібних порушень”, – констатує О.Бондаренко.
За підсумками перевірок Генпрокуратура України в квітні цього року внесла подання на адресу нового голови Нацкомфінпослуг Бориса Візірова щодо усунення порушень закону.
Крім того, за фактами незаконних страхових виплат та винагород відносно посадових осіб страхової компанії внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань з попередньою кваліфікацією ч. 3 ст. 209 Кримінального кодексу України.
Як уточнюється в повідомленні, ст. 209 КК України – легалізація (відмивання) доходів, отриманих злочинним шляхом, передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на термін від восьми до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін до трьох років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас