Доларовий ажіотаж в Україні завадить успіху облігацій Мінфіну — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Доларовий ажіотаж в Україні завадить успіху облігацій Мінфіну

Валюта
3153
Значні ставки за гривневими ресурсами на українському міжбанку і попит на валюту, що збільшився після свят, обмежить кількість розміщених облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) на аукціонах 14 травня, – вважають аналітики та дилери, передає Reuters.
“Перший аукціон після затяжних травневих свят навряд чи порадує феєричними результатами ринкових розміщень”, – вважає фахівець відділу продажів боргових цінних паперів інвесткомпанії Dragon Capital Сергій Фурса.
Зазначимо, що індикативний курс гривні до долара США на міжбанківському ринку України на 11.30 за Києвом 14 травня 2013 р. впав до 8,1443 гривні за $1 з 8,1228 гривні в минулий робочий день, як повідомляє Reuters.
“Зростання попиту на долари короткострокове, країна відпочивала майже два тижні і тепер потрібно за короткий термін закрити клієнтські заявки, що накопичилися, на купівлю валюти”, – відзначає один з дилерів.
Попит на валюту тримає на високому рівні ставки за гривневими ресурсами, які набрали ціну в кінці квітня через формування обов’язкових резервів, що збіглося з тривалими вихідними.
За інформацією Нацбанку, напередодні першотравневих вихідних середньозважена ставка на міжбанківському ринку злетіла до 9,4% з рівня близько трьох відсотків, на якому вона залишалася майже весь місяць.
Залишки на коррахунках банків 8 травня впали до мінімуму з початку року – 19,484 млрд гривень.
У той же час, Міністерство фінансів запропонувало на продаж 14 травня чотири випуски гривневих облігацій з терміном обігу півроку, один рік, п’ять і сім років.
“Ставки міжбанківського ринку ще не повернулися до значень квітня. Тому заявки на купівлю ринкових випусків з погашенням через 6 місяців на аукціоні сьогодні можуть бути досить обережними і в невеликих обсягах”, – коментує провідний економіст фінансових ринків банку Креді Агріколь Україна Олександр Печеріцин.
За його словами, малоймовірно, що дохідність випуску цих паперів піде нижче рівня, зазначеного на попередніх аукціонах.
“Ми очікуємо дохідність розміщення близько 7,7-7,9%”, – прогнозує Печеріцин.
Зазначимо, що минулого разу піврічні облігації були запропоновані на продаж 16 квітня з середньозваженою дохідністю 7,71% річних. У заявках дохідність перебувала в діапазоні 7,50-8,00%.
Аналітики також не відкидають звичних придбань довгострокових зобов’язань Мінфіну держбанками.
Раніше повідомлялося, що Мінфін посилить правила для гравців на ринку держборгу України.
За матеріалами:
МIА Рейтер
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас