Табачник: українці здобувають освіту в Європі, щоб повернутися додому — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Табачник: українці здобувають освіту в Європі, щоб повернутися додому

2902
Міністр освіти й науки Дмитро Табачник зазначає, що велика кількість студентів, які отримали вищу освіту в Європі, бажає повернутися в Україну. Про це він сказав у ході конференції, присвяченої співробітництву України і Європейського Союзу в сфері вищої освіти.
“Ми спілкувалися із представниками європейської комісії. Так от, і за їхньою, і за нашою статистикою дуже багато людей повертається (в Україну з Європи), продовжують писати дисертації й так далі… Я знаю десятки українців, які навчились за кордоном і повернулися…” – зазначив Табачник.
Він підкреслив, що така мобільність студентів абсолютно нормальна, оскільки Україна вже давно є частиною загальноєвропейського освітнього простору.
Крім того, на його думку, фахівці з європейською освітою, які повертаються в Україну, приносять неоціненний європейський досвід для роботи в українських умовах.
Як повідомлялося, понад 65 тис. українців здобувають освіту за кордоном.
Голова комітету з питань науки і освіти Верховної Ради Лілія Гриневич відзначає, що офіційної статистики щодо кількості українців, які їдуть навчатися за кордон, скільки повертається додому і скільки залишається за кордоном, в Україні немає.
Депутат від ВО «Батьківщина» Леся Оробець наголошує, що децентралізація управління, поширення корупційних схем, відсутність дієвої університетської автономії роблять українську вищу освіту менш якісною, ніж освіта за кордоном.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас