Польські проекти з видобутку сланцевого газу можуть зірватися — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Польські проекти з видобутку сланцевого газу можуть зірватися

Енергетика
852
Американські компанії Marathon Oil і Talisman Energy і польська держкомпанія Lotos відмовилися від розробки родовищ сланцевого газу в Польщі. Marathon Oil назвала спроби знайти в Польщі комерційні запаси сланцевого газу “невдалими, а Talisman Energy вже домовилася про продаж польських активів ірландській геологорозвідувальній компанії San Leon Energy.
Польський також Lotos більше не планує брати участь у розвідці сланцевого газу на території Польщі і зосередиться на пошуках нафти і природного газу. “Ми підтримуємо проект сланцевого газу на міжнародній арені, але сьогодні ця тема не стосується Lotos безпосередньо”, – наводить газета Dziennik Gazeta Prawna слова керівника Lotos Павла Олехновича.
Відмова відразу декількох компаній від проектів у Польщі пов’язана з тим, що запаси виявилися нижчими від початкових очікувань, відзначає аналітик Raiffeisenbank Андрій Поліщук.
У квітні 2011 року міністерство енергетики США оголосило, що в Польщі, можливо, знаходиться 5,3 трлн куб. м сланцевого газу, яких вистачить на 300 років. Незважаючи на те, що Геологічний інститут Польщі знизив цю оцінку на 90%, Польщу охопила сланцева лихоманка. Уряд видав 111 концесій на розвідку на території площею близько 90 тисяч кв. км, або близько третини Польщі.
Відмова компаній розробляти польські родовища сланцевого газу пов’язана з високою собівартістю видобутку, вона в Польщі в 10 разів вища від видобутку звичайного газу, а видобуток зі свердловини в 20 разів менший, вказує аналітик ІФК “Солід” Дмитро Лукашов.
На російський “Газпром” розчарування у сланцевому газі в Польщі ніяк не вплине, вважає експерт. Польща і Європа в цілому все одно будуть прагнути знизити свою залежність від російського газу за рахунок зростання імпорту скрапленого природного газу.
За матеріалами:
Вести.ru
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас