Секрети німецької економіки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Секрети німецької економіки

Світ
6901
Це країна, жителі якої працюють менше годин, ніж майже в будь-якій іншій державі. Робоча сила не вирізняється особливою продуктивністю, а діти проводять у школі часу менше, ніж у більшості сусідніх країн.
З першого погляду, у такої країни немає шансів на економічний успіх.
Однак вищеописана країна – Німеччина, промисловий центр Європи і другий за розміром експортер у світі, держава, чия економіка самотужки змогла зупинити економічний спад Європи, і єдина держава, яка має в своєму розпорядженні достатні ресурси, щоб зберегти життєздатність євро.
Якщо взяти до уваги, що серед 43 країн-членів ОЕСР тільки в Голландії кількість робочих годин менша, ніж у Німеччині, а німецькі діти витрачають у школах на 25% часу менше, порівняно з італійськими школярами, при цьому в одній тільки Європі є шість держав з більш продуктивною економікою, ці факти здаються ще більш дивними.
Чому ж німецька економіка настільки потужна і чого б могли повчитися у Німеччини інші країни?
Немає жодних сумнівів, що Німеччина багато чого отримала, після того як перейшла на євро. Після того як Німеччина вступила в союз зі слабкими економіками Південної Європи, була введена нова валюта, яка виявилася слабшою в порівнянні з німецькою маркою. Це дало сильний імпульс німецькому експорту, який в результаті виявився більш вигідним для закордонних споживачів. Однак цей факт тільки частково розкриває секрет сили німецької економіки.
Не менш важливим фактором є низька заборгованість приватного сектора економіки Німеччини. У той час як інші європейські країни “переситилися” дешевими кредитами, німецькі компанії та приватні особи відмовилися витрачати більше, ніж вони могли собі дозволити.
Одна з причин цього, каже Девід Коль, заступник головного економіста франкфуртського банку Julius Baer, в тому, що реальні відсоткові ставки в Німеччині залишаються стабільними на відміну від інших європейських країн.
“У Великобританії, Італії, Іспанії та Португалії, наприклад, більш висока інфляція означає те, що реальні ставки знизилися. Таким чином, був величезний стимул позичати гроші”, – говорить Девід Коль.
Але культурні відмінності також мають велике значення. Попросту кажучи, німці ставляться з несхваленням до ідеї позичання грошей і воліють жити відповідно до коштів. На відміну від колег в інших європейських країнах, споживачам і підприємствам не було потрібно урізати витрати, щоб скоротити рівень боргу, в той час коли банки призупинили кредитування під час спаду.
Поряд з цим сильне законодавство захисту праці, довіра робітників припускали, що уряд соціал-демократів міг використовувати свої тісні зв’язки з профспілками, щоб зупинити інфляцію заробітної плати.
Реформи заклали основу для стабільного і гнучкого ринку праці. У той час як рівень безробіття в Європі і США злетів у період глобального спаду, в Німеччині було лише незначне число безробітних.
За матеріалами:
Вєсті Економіка
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас