На Арктичному форумі вирішується доля регіону: РФ хоче завадити ЄС, Китаю та Індії, ті можуть помститися — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На Арктичному форумі вирішується доля регіону: РФ хоче завадити ЄС, Китаю та Індії, ті можуть помститися

Світ
1447
У найбільш північній точці Швеції, місті Кіруна, у вівторок відкривається дводенна міністерська сесія Арктичної ради – міжнародної організації, створеної в 1996 році, що об’єднує Росію, США, Канаду, Данію, Ісландію, Норвегію, Швецію, Фінляндію, а також шість асоціацій корінних народів Півночі. По суті за ці два дні вирішиться доля Арктики – надзвичайно перспективного регіону з точки зору видобутку вуглеводнів і розвитку торговельного судноплавства.
Росію на засіданні представляє голова МЗС Сергій Лавров. Росія спробує переконати раду твердо перешкодити арктичним претензіями “нерегіональних гравців”, таких як Євросоюз, Китай, Індія і ще низка країн і організацій.
Ці гравці прагнуть стати членами арктичного клубу в ранзі постійних спостерігачів. Причому ЄС і Китай вже є тимчасовими спостерігачами, а Данія, Швеція і Фінляндія активно підтримують ідею наділити статусом постійного спостерігача ЄС. Крім того, скандинавські країни та Ісландія виступають за те, щоб у Китаю був такий же статус.
У разі, якщо Росія зуміє відстояти свою точку зору, її опоненти погрожують створити організацію, альтернативну Арктичній раді, щоб перетворити регіон на “загальнолюдське надбання” на зразок Антарктиди. Як вважають експерти, ініціатива буде просуватися через Генасамблею ООН, а результат – буде дуже невигідним для Росії.
Міністерські сесії Арктичної ради проходять раз на два роки. Особливістю цьогорічної стане її проведення по завершенні першого циклу головування всіх восьми держав-членів, пояснює ИТАР-ТАСС. “У зв’язку з цим учасники зроблять спеціальну заяву”, – інформували в МЗС у Москві.
Лавров і Керрі “на полях” обговорять “складну субстанцію”
У російського міністра в рамках форуму заплановано низку зустрічей. У вівторок Лавров проведе консультації з міністром Канади у справах Арктичної ради Леоною Аглуккак, а також головою МЗС Швеції Карлом Більдтом.
Пізнього вечора очікується зустріч міністра з держсекретарем США Джоном Керрі. “Вона пройде в продовження обміну думками з двосторонньої і міжнародної тематики, який відбувся під час візиту Керрі до Москви 7 травня”, – повідомив агентству заступник голови російського зовнішньополітичного відомства Сергій Рябков. Очевидно, сторони детально розглянуть перспективи проведення міжнародної конференції щодо Сирії.
Переговори двох міністрів були узгоджені буквально в останній момент, зазначає РИА “Новости”. За підсумками повноформатних переговорів з Керрі минулого тижня Лавров повідомив про домовленість заохочувати сирійські уряд і опозицію до мирного діалогу, для чого вирішено скликати міжнародну конференцію в продовження зустрічі “групи дій” щодо Сирії, яка відбулася в червні 2012 року в Женеві. Низка країн Євросоюзу схвалили цю ініціативу.
Разом з тим джерело, що брало участь 10 травня в Сочі в переговорах президента РФ Володимира Путіна і британського прем’єра Девіда Кемерона, заявило журналістам, що “до кінця травня скликати конференцію навряд чи можливо”. “Це дуже складна субстанція”, – сказав він.
За матеріалами:
NEWSru.com
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас